Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki finansowe zyskują – w tym rynki amerykańskie, które jeszcze poruszają się w sesji premarketowej. Dziś inwestorzy nadal koncentrowali się na bieżących napięciach handlowych między Waszyngtonem a Pekinem po tym, jak amerykański Donald Trump podjął decyzję o ogłoszeniu stanu wyjątkowego w celu ochrony amerykańskich technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz usług przed zagranicznym szpiegostwem.

Tymczasem, Ministerstwo Handlu Chińskiego potwierdziło dziś, że nie ma informacji na temat żadnych planów delegacji handlowej USA odwiedzającej kraj. W centrum uwagi znalazł się również ciąg danych ekonomicznych, które mają zostać udostępnione później.

A dokładniej podczas dzisiejszej sesji oczekuje się przede wszystkim godziny 14:30, gdzie kolejna dawka danych z USA oraz Kanady pojawi się na rynku.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX prawie dociera do strefy docelowej – 12.230 punktów. Niewiele brakowało, aby wkroczył w przyzwoitą strefę do re-akumulacji, jednak podejście miało większą presję. Niestety, niektórzy inwestorzy zamiast oceniać sytuację na bieżąco – liczą – co jest słowem klucz – na zrobienie wszystkiego za nich, co nie jest możliwe. Oczekiwania co do dalszych ruchów są relatywnie proste – dotarcie do strefy 12.230/250 punktów i wyhamowanie wzrostów powracając do strefy uśrednionej z interwału H1 (12.170).

wykres DAX H1 16.05.2019
DAX H1 16.05.2019

Nasdaq

Amerykański nasdaq nie wykonał tak dużego ruchu jak europejskie rynki – dlatego wciąż strefa dzienna R1 oczekuje podejścia. Po osiągnięciu poziomu oczekiwać się będzie wykonania korekty do poziomu 7520 punktów. Jeśli rzecz jasna strefa R1 dziennego oporu utrzyma wykres przed dalszymi wzrostami.

wykres nasdaq m15 15.05.2019
nasdaq m15 15.05.2019

GBP/USD

Rynek funta szterlinga podczas czwartkowych notowań spada – zgodnie z założeniem, kiedy strefa docelowa dla pozycji krótkich ustalona została na poziomie 1,2800 i właśnie w tym kierunku rynek dziś powinien dalej zmierzać. Dopiero po osiągnięciu tego poziomu oczekiwane będzie odbicie lub chociaż reakcja na wyhamowanie spadków.

WYKRES GBPUSD M5 15.05.2019
GBPUSD M5 15.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Tak Tak a wczoraj poziom docelowy dla funta miał być 1,28 75 i korekta do 1,29 20 Tak Pan pisał wczoraj tylko przy 1,28 75 cena gdy spadała to nawet się nie zatrzymała. jakoś nie wierzę w takie prognozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here