Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na główne indeksy giełdowe podczas czwartkowej sesji przebiegają mieszanie. Pierwsza część sesji handlowej była pod znakiem wzrostów, podczas gdy te zniesione zostały szybkim ruchem, dając jednak nadzieję na częściowe odrobieni strat indeksów do sesji właściwej USA.

Dziś akcje giganta przemysłowego GE spadły o ponad 4%, po tym, jak spółka opublikowała raport o zyskach na zdecydowanie najniższym poziomie niż oczekiwano, po czym nieznacznie wzrosły i spadły do poziomu +1,60%.

Tymczasem notowania ropy naftowej podczas czwartkowych notowań spadają. Spowodowane jest to wiadomością, że Chiny opóźniają porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi. Rozczarowująca informacja spycha notowania czarnego złota o -0,30 procent do poziomu 67,5 dolara za baryłkę.

A z frontu danych na dziś oczekuje się godziny 15:00, gdzie inwestorzy poznają dane z USA –  Sprzedaż nowych nieruchomości

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja handlowa sprawdziła się w 100 procentach, do tego stopnia, że oznaczane dla dzisiejszej sesji punkty zwrotne zostały co do punktu otrzymane. Szczęście czy technika? To pytanie pozostawiam tym, co lubią tego typu rozważania, tymczasem podczas dalszej części sesji handlowej oczekuje się ponownego podejścia pod strefę  11.630 punktów i ponownego zejścia – tym razem nie tak głębokiego jak poprzednie, bo z celem poziomu 11.570, czyli bliskich okolic dziennego pivota intraday.

wykres DAX M5 14.03.2019
DAX M5 14.03.2019

Dzisiejsze wejścia.

Dzisiejsze wejścia były stosunkowo proste – dwa z nich wynikały z analizy porannej, która w punkt została wykorzystana przez chłopaków z frankfurtu, kolejne wejścia zaś z sytuacji wytworzonej, czyli klasycznego sygnału wytworzonego – a nie wyczekiwanego jak w przypadku poprzednich. Wszystko dokładnie zostało opisane podczas wejść na czacie telegram prowadzonej przeze mnie grupy Trading Club Szczecin.

Wejście 2.1
Wejście 1.1
Wejście 2
Wejście 2
DAX M1 - objaśnienie
DAX M1 – objaśnienie
Wejście 2
Wejście 2

Nasdaq

Dzisiejszy rynek amerykański buduje strukturę boxa patrząc na ostatni ruch wynikający też poniekąd z rynków europejskich. Dlatego łatwo jest podczas takiego ruchu odróżnić najbardziej newralgiczne dla wykresu strefy, którymi w dzisiejszym przypadku są – górne ograniczenie na poziomie 7310, wsparcie intraday dla dalszych wzrostów na poziomie 7250 oraz poziom docelowy dla pozycji krótkich, jeśli ówczesne wsparcie zostanie przełamane, na poziomie 7200. Oczekuje się jeszcze jednego testu wsparcia przed finalnym ruchem indeksu, który powinien wyjaśnić obecne intencje amerykańskich inwestorów.

wykres Nasdaq m15 14.03.2019
Nasdaq m15 14.03.2019

GBP/USD

W tym momencie para tworzy niewielki box patrząc z nieco niższego interwału czasowego – m15, m5 sprawiając wrażenie możliwości wybicia go górą. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, wówczas potencjalnym poziomem docelowym dla pozycji długich będzie poziom 1,33080, który stanowi dla pary GBP/USD strefę oporowa. Jeśli para dotrze do wspomnianego oporu, wówczas dopiero oczekiwać się będzie głębszych spadków na zasadzie testu najbliższej strefy podaży oraz kontynuacji sekwencji niższych szczytów. Celem dla pozycji krótkich w drugiej części scenariusza będzie wówczas poziom 1,32054 oraz poziom niższy – 1,31320.

wykres gbpusd h1 14.03.2019 2
gbpusd h1 14.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here