Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki podczas czwartkowej sesji handlowej notowany były na zielone, podczas gdy inwestorzy trawili informacje o tym, iż Rezerwa Federalna podjęła decyzję na temat obniżenia stóp procentowych. Do tej informacji – co w szczególności nie dziwi aktywnych obserwatorów rynkowych – prezydent USA, Donald Trump wyraźni swoje spore niezadowolenie, twierdząc, że decyzje FED’u nie wspierają amerykańskiej gospodarki.

A tymczasem z opublikowanych danych finansowych na dzisiejszej sesji handlowej poznaliśmy raport spółki DuPont de Nemours, Inc., która podała stratę GAAP na akcję w drugim kwartale roku podatkowego 2019, która wyniosła 1,48 USD, czyli o 7300% więcej niż w roku ubiegłym (0,02 USD). Tym samym sprzedaż netto spadła o 7%, z 5,9 mld USD w drugim kwartale 2018 r. do 5,5 mld USD w tym roku. W ujęciu organicznym sprzedaż netto spadła o 3%, a wzrost cen o 2% został skompensowany o 5% niższymi obrotami.

A z frontu danych na dzisiejszą sesję handlową oczekiwana godzina to 14:30, gdzie poznamy dane z USA – Zadeklarowani wstępni bezrobotni, oraz godzina 16:00 gdzie zapoznamy się ze wskaźnikiem przemysłowym amerykańskiego rynku.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Jak widać z poniższego wykresu CFD na niemiecki indeks – wykonany został plan z porannej analizy PSV w punkt. Kolejny raz sekwencja zadziałała zgodnie z predykacjami co do przyszłego ruchu. Obecnie wykres pokonał strefę oporu z poziomu 12.205 punktów, próbując testować ją od góry – potwierdzać zamianę oporu we wsparcie. Jeśli do takiego udanego testu dojdzie (uwzględniając granice błędu przebicia poziomu 10 – 12 pkt) wówczas można mówić o dalszym sentymencie pozytywnym oraz kontynuacji ruchu celem osiągnięcia strefy 12.275 punktów.

wykres DAX H1 01.08.2019 3
DAX H1 01.08.2019 3

Nasdaq

Amerykański indeks zdaje się posiadać jeszcze trochę miejsca do dalszych wzrostów na dzisiejszą sesję handlową – dlatego nadal oczekiwać się będzie od indeksu wzrostów. W tym momencie najbardziej ciekawym poziomem do ponownego testu – tym razem od dołu będzie strefa 7950 punktów, która nie jest przypadkową strefą – stanowi ważną sekwencję wspierającą krótkoterminowe spadki. Nie oczekuje się wybicia jej podczas dzisiejszej sesji, jednak chociaż testu na potwierdzenie znaczenia strefy.

wykres Nasdaq m5 01.08.2019
Nasdaq m5 01.08.2019

EUR/USD

Kurs euro podczas dzisiejszej sesji kontynuuje spadki, zgodnie z tym co omawiane było podczas dzisiejszej porannej odprawy. Mowa była w niej o tym, iż tak długo jak długo ponownie wykres nie znajdzie się powyżej strefy 1,10600 USD – nie ma szans na pozycje długie i powinno się być z nimi bardzo ostrożnym. Celem dla pary jest w tym momencie strefa 1,09580 USD.

WYKRES EURUSD H4 01.08.2019
EURUSD H4 01.08.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here