Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki podczas czwartkowej sesji spadają – gdzie najbardziej tracącym, indeksem jest Dow Jones oraz niemiecki DAX. Napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi nadal występują, dlatego sentyment znacznie pogarsza się z sesji na sesję. Ministerstwo Handlu w Pekinie stwierdziło, że Waszyngton jest winny “eskalacji” napięć handlowych”.

Daje, obawy wśród dostawców firmy Huawei wzrosły, ponieważ korzystanie z systemu operacyjnego Google Android na smartfonach po sierpniu zostało zakwestionowane ze względu na amerykański zakaz, wymuszony przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Dziś również ceny ropy spadły po tym, jak ostatni raport Energy Information Administration (EIA) wskazywał na wzrost zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym tygodniu zapasy wzrosły o 4,7 miliona baryłek, co wywołało obawy o potencjalny stały wzrost dostaw ropy naftowej do USA.

A z frontu danych oczekuje się godziny 13:30 gdzie odbędzie odczytanie protokołu Europejskiego Banku centralnego wobec aktualnej polityki pieniężnej strefy euro.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Dzisiejsza sesja to regularny spadek zainicjowany już od sesji azjatyckiej. Poziom ostateczny dzisiejszego wyhamowania spadków miał znajdować się na strefie 11.960/950 wynikający ze strefy D1. Został on nadbity o 30 punktów, jednak nie wybity całkowicie – nadal zachodzi reakcja obronna na wykresie. Dlatego zgodnie z poniższym wykresem oczekuje się podejścia pod strefy 12.000 / 12.040 w sposób przedstawiony poniżej.

wykres DAX M5 23.05.2019
DAX M5 23.05.2019

Nasdaq

Wykres NASDAQ wygląda nieco bardziej pesymistycznie niż europejskie indeksy gównie z powodu braku odpowiedniego podejścia dnia poprzedniego – jak to miało miejsce w przypadku europejskich indeksów giełdowych. W tym momencie jednak strefa dziennego S3 została wybroniona – jako ostatnie wsparcie intraday tego dnia. Dlatego podobnie jak w przypadku niemieckiego indeksu oczekuje się podejścia pod strefę sekwencyjną czyli w tym przypadku – poziomu 7390 punktów. Dopiero z tego miejsca zainicjowany powinien być dalszy spadek – o ile indeks nie odrobi większości spadków.

wykres NASDAQ M15 23.05.2019
NASDAQ M15 23.05.2019

GBP/USD

Z perspektywy interwału czasowego H4 – dobrze widoczna jest strefa, do której kurs funta dotarł podczas porannego handlu. Mowa oczywiście o poziomie 1,26000 USD, który osiągnięty został wcześniej w styczniu obecnego roku. Dlatego warto spojrzeć na parę GBP/USD z nieco wyższego interwału czasowego, ponieważ para może zacząć odbijać w niedługim czasie. Najbliższymi poziomami, do których para może dotrzeć to poziomy 1,26900 USD praz okolice 1,27200 USD gdzie przebiega aktualnie sekwencja pary. Może również okazać się, że obecny dołek będzie dobrym miejscem do lokalnej re-akumulacji, jeśli tylko poziom ten zostanie utrzymany w ciągu najbliższych godzin handlowych.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 23.05.2019
Kurs funta GBPUSD H4 23.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here