Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś rynki w pierwszej kolejności rosły, następnie pokazały – zgodnie z oczekiwaniami – że tendencja nadal nie sprzyja pozycjom długim. Dziś Chińskie Ministerstwo Handlu powtórzyło wcześniejsze oświadczenia, ostrzegając, że będzie “zdecydowanie bronić interesów narodowych” i podejmie “niezbędne działania” w celu odwetu za wrogie działania. Oznaczać to może, że nadal rynki będą tłamszone przez sytuację geopolityczną.

Tymczasem, w mediach pojawiła się informacja podczas dzisiejszej sesji, iż Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) może nałożyć grzywnę na Commerzbank AG, jeżeli w wyniku dochodzenia potwierdzą, że bank zbyt późno informował inwestorów o strategicznych zmianach w 2016 r. Ta informacja może w obecnym momencie dobić niemiecki bank, który nadal nie podał jeszcze do informacji z którym bankiem planuje dokonać fuzji.

A z frontu danych na dziś oczekiwana jest godzina 14:30, gdzie poznamy zarówno dane z Kanady (Rachunek bieżący) jak i dane z USA (PKB) będące jedne z najistotniejszych danych w ciągu dnia.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks wykonuje planowany ruch pod strefę 11.930 oraz rozpoczyna spadek sugerując już kierunek na dalszą sesję. W tym momencie indeks aktywował scenariusz pomarańczowy z poniższego obrazu, a więc możliwy atak dolnego ograniczenia obecnego wsparcia. Dobrym miejscem do dołączenia będzie moment przebicia dziennego pivota intraday z odpowiednim zabezpieczeniem. Pivot dzienny znajduje się na poziomie 11.870 punktów.

wykres DAX H1 30.05.2019
DAX H1 30.05.2019

Nasdaq

Amerykański indeks NASDAQ ma dziś potencjał spadkowy, kiedy już pierwsze ruchu na sesji europejskiej spychają wykres w okolice dziennego pivota intraday. W tym momencie mówi się, że jeśli indeks wykona jeszcze jeden ruch do góry, w poziomy 7250 punktów, wówczas można będzie szukać sygnałów świadczących o tym, aby dołączać do pozycji krótkich. Celem wówczas będzie poziom 7200 – 7180 punktów.

WYKRES NASDAQ M5 30.05.2019
NASDAQ M5 30.05.2019

EUR/USD

Kurs euro podczas dzisiejszej sesji kontynuuje konsolidację. Od dłuższego czasu na prze niewiele się dzieje a dziś podczas poranka z rynkami omawiana była para w kontekście kolejnego zejścia. W tym momencie oczekiwany poziom dla dalszych spadków to strefa 1,11200 USD. Na chwilę obecną ciężko doszukiwać się sygnałów kupna lub jakiejkolwiek zmienności.

wykres EURUSD H4 30.05.2019
EURUSD H4 30.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here