Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Czwartkowa sesja na amerykańskich rynkach finansowych stoi pod znakiem byków – po tym jak przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome zasygnalizował możliwość obniżenia stóp procentowych w późniejszym okresie miesiąca, podczas składania zeznań przed Komitetem Usług Finansowych w dniu wczorajszym. Jednak europejskie indeksy nadal pozostają znacznie w tyle – w tym DAX spadający dziś blisko 150 punktów.

Dziś również informacje o tym, że Biały Dom rozważał zawieszenie niektórych sankcji wobec Korei Północnej, jeśli Korea Północna zgodzi się na demontaż Centrum Badań Naukowych w Yongbyon i wstrzymanie programu jądrowego sprawiają, że inwestorzy amerykańscy powinni być nastawieni pro wzrostowo do dalszej sesji.

Tymczasem po ubiegło miesięcznych debatach Komitetu Polityki Finansowej Banku Anglii – padły w końcu pierwsze konkrety. Bank pochwalił dziś odporność brytyjskiego systemu finansowego i stwierdził, że nawet niekontrolowane wycofanie się z Unii Europejskiej lub inny wstrząs, w tym wojna handlowa, spowoduje, że banki będą dysponowały większym kapitałem niż na początku kryzysu dziesięć lat temu. Co prawda Bank Anglii wskazuje, iż daje sobie sprawę z faktu dalszych ryzyk zakłóceń gospodarczych – jednak widzi spory potencjał wyjścia z problemu obronną ręką.

A z frontu danych marko na dalszą część sesji oczekuje się przede wszystkim godziny 14:30 oraz 16:00, gdzie przedstawione zostaną ważne dane na rynek amerykański –  Bazowy wskaźnik CPI oraz zeznanie Prezesa Fed, Powella.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX w tym momencie widocznie znajduje się powyżej strefy dziennego wsparcia S1 – wyliczanego na podstawie klasycznych pivotów intraday. Zdaje się, że taka obrona poziomu może okazać się silniejszy sygnałem pro-wzrostowym, a więc i ruchem ku górze, gdzie celem dla indeksu może być nawet strefa 12.390 punktów na dalszą część sesji handlowej.

wykres DAX m5 11.07.2019
DAX m5 11.07.2019

Nasdaq

Z kolei indeks Nasdaq jest w stanie dalej kontynuować ruch wzrostowy zgonie z obowiązującą tendencją wzrostowa na rynku. Patrząc w ten sposób, indeks może mieć przed sobą możliwość osiągnięcia poziomu 7985 punktów, czyli bardzo bliskie okolice dzisiejszego poziomu R2 – dziennego oporu intraday. Jeśli obecna tendencja się utrzyma, wówczas oczekiwać się będzie wygenerowania ruchu wzrostowego koło godziny 16:00.

wykres Nasdaq m15 11.07.2019
Nasdaq m15 11.07.2019

EUR/USD

Kurs euro w stosunku do kursu dolara amerykańskiego podczas dzisiejszej sesji nadal odrabia. W tym momencie mowa nawet o przełamaniu poziomu oporowego, do którego dotarła para podczas godzin nocnych. Jeśli opór ten zostanie faktycznie przełamany, wówczas otworzy to drogę dla pary EUR/USD do poziomów 1,13070 USD – 1,13240 USD. Dopiero wybicie widocznego na poniższym wykresie wsparcia cenowego oznaczać będzie możliwość zejścia pary oraz negacji dalszych podejść – do momentu ponownego znalezienia się powyżej tego poziomu.

wykres eurusd h1 11.07.2019
eurusd h1 11.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here