Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Początek sesji nowego tygodnia handlowego przynosi na indeksach niewielkie odrobienie piątkowych strat. W związku z nadal panującym wirusem oraz medialnymi tematami – Pekin oskarżył Waszyngton o “przesadną reakcję” na wybuch epidemii, twierdząc, że szerzy ona panikę na całym świecie.

Tymczasem podczas poniedziałkowej sesji sporo danych zostało dotychczas opublikowanych a kilka jeszcze przed inwestorami. Z danych podanych już wiemy, że działalność produkcyjna w Zjednoczonym Królestwie wzrosła do poziomu dziewięciu miesięcy w styczniu. Indeks menedżerów ds. zakupów IHS Markit/CIPS w Wielkiej Brytanii (PMI) wyniósł 50 w styczniu, co oznacza wzrost z poziomu 47,5 odnotowanego miesiąc wcześniej.

A z danych z euro strefy – ostateczny wskaźnik PMI dla branży produkcyjnej w strefie euro wyniósł 47,9 w styczniu, co oznacza wzrost o 1,6 pkt. w porównaniu z 46,3 pkt. z ubiegłego miesiąca. W związku z tym, produkcja przemysłowa w strefie euro pozostawała pod znakiem 50 pkt w indeksie 12. miesiąc z rzędu.

Z danych na dzisiejszą sesję inwestorzy oczekują godziny 15:45, gdzie podane zostaną dane z USA – Wskaźnik PMI dla przemysłu. Następnie godzina 16:00, Wskaźnik ISM dla przemysłu oraz 19:00 – Przemówienie prezesa EBC, Lagarde.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszego ruchu niewiele wykonuje – i niewiele więcej można powiedzieć ponad to, co zostało już zawarte w porannej analizie PSV. Tam mowa była o możliwości utrzymania obecnych dołków – które w gruncie rzeczy nie zostały wybite a jedynie przetestowane względem tego, co działo się jeszcze w grudniu ubiegłego roku. W tym momencie nadal oczekuje się wykonania takiego schematu jak podane to zostało rano – jednak wiadomy jest, że ryzyko dla pozycji długich jest nieco większe – choć istotnie, R:R obecnie przemawia za pozycjami długimi.

wykres DAX H4 03.02.2020 2
DAX H4 03.02.2020 2

Nasdaq

Amerykański rynek technologiczny na wykresie pokazuje, że ma siłę na kontrę – podobną do niemieckiego indeksu. Poniżej na wykresie Nasdaq podane zostały poziomu punktów kierunkowych, które mogą odgrywać podczas poniedziałkowej sesji istotną rolę. Warto przyjrzeć się zatem reakcji na wyszczególnionych poniżej poziomach oraz szukać odpowiedniego sygnału zakupowego.

wykres Nasdaq H1 03.02.2020
Nasdaq H1 03.02.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here