Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki na sesji europejskiej spadają, tracąc cześć zysków z sesji azjatyckiej. Tymczasem jak podaje rzecznik Komisji Europejskiej – Unia Europejska ma nadzieję na znalezienie “polubownego rozwiązania” sporu handlowego między Francją i Stanami Zjednoczonymi w obliczu zagrożenia Waszyngtonu i dodał, że UE “pozostanie zjednoczona” i będzie reagować na wszelkie potencjalne środki “jako jedna osoba”.

W międzyczasie prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump wyraził dziś zaniepokojenie, twierdząc, że umowa handlowa z Chinami może zostać uzgodniona dopiero po wyborach w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2020 roku. Prezydent stwierdził, że Unia Europejska traktuje Stany Zjednoczone “bardzo niesprawiedliwie” w handlu, do czego również dziś ustosunkowywał się rzecznik UE.

Konflikt na linii USA – UE może eskalować, jeśli obie strony nie znajdą nici porozumienia,a  to przełożyć się może bezpośrednio na główne rynki – które już w tym momencie odczuwają zmianę sentymentu.

A z danych na dzisiejszą sesję oczekuje się jedynie danych z Nowej Zelandii o godzinie 16:20 oraz EBC z godziny 18:30.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks podczas dzisiejszej sesji zbliżył się do strefy oznaczonej dziś jako strefa docelowa dla impulsu oraz możliwego kontynuowania tendencji spadkowej. “Zakładając scenariusz pro-spadkowy, 13.100 jest górnym ograniczeniem, które nie powinno być przekraczane, zaś poziomu 12.900, 12.850 oraz 12.780 są celami dla tej kampanii wyprzedażowej. Dla sesji intraday jednak warto, aby nie odpływać za daleko i elastycznie i racjonalnie podchodzić do dalszej sesji“.

Dla dalszej sesji powiedzieć na chwilę obecną można jedynie, że nadal scenariusz obniżenia się notowań jest aktualny – dopóki założenia z porannej analizy PSV nie zostaną zanegowane.

wykres DAX H1 03.12.2019 3
DAX H1 03.12.2019 3

Nasdaq

Amerykański indeks wobec informacji napływających na rynki na również spore szanse na spadki – jednak w tym momencie ciężko wyznaczyć równie precyzyjny moment potencjalnego odwrotu jak w przypadku jego europejskiego odpowiednika. Da poziomy jakie nasuwają się z możliwością cofnięcia wzrostu to poziomy bardzo bliskie dzisiejszego pivota oraz R1. Nie wynika to jednak stricte z tych poziomów jak z technicznego poglądu, który jest w tamtych miejscach po stronie obozu niedźwiedzi.  Jeśli indeks zareaguje pro-spadkow z opisanych rejonów można będzie liczyć na wybicie dołków z wczorajszej sesji.

wykres Nasdaq M5 03.12.2019
Nasdaq M5 03.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here