Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Sesja handlowa w środę to mocniejsze odbicie głównych indeksów giełdowych. Jest to reakcja rynków na słowa sekretarza skarbu USA – Steve’a Mnuchin’a, który powiedział, że umowa handlowa z Chinami jest w “około 90%” zakończona. Sekretarz skarbu stwierdził również, że Stany Zjednoczone znajdują się na ostatniej prostej przed porozumieniem.

Tymczasem prezydent USA Donald Trump ma spotkać się ze swoim chińskim odpowiednikiem Xi Jinping na nadchodzącym szczycie G20 – i właśnie tym żyją w tym momencie rynki zaraz po wojnie handlowej.

W międzyczasie inwestorzy zapoznali się z ostatnimi uwagami przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella na temat polityki pieniężnej. W wczorajszym przemówieniu wygłoszonym na posiedzeniu Rady ds. Stosunków Zagranicznych – Jerome Powell zwrócił uwagę na znaczenie zachowania przez bank centralny niezależności od “krótkoterminowych nacisków politycznych”. Dodał, że Fed musi patrzeć na czynniki długoterminowe, a nie “przesadnie reagować” na “czynniki tymczasowe”.

Z danych na dziś oczekiwana godzina to przede wszystkim 14:30, gdzie klasycznie jak na godzinę poznamy dane z rynku USA. Następnie, godzina 16:30 będzie pod znakiem ropy naftowej.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji handlowej, niemiecki indeks DAX zaraz po danych wzbija się w zakres 12.300 znacznie przekraczając szacunki wzrostu na dziś. Dane te jednak nie są jeszcze potwierdzone – co oznacza możliwość zniesienia wzrostu z godzin porannych. Dlatego na dalszą część sesji oczekuje się od indeksu zejścia w strefę 12.200 punktów oraz wyhamowania zejścia w tych okolicach.

wykres DAX H1 26.06.2019
DAX H1 26.06.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny reaguje podobnie jak rynku europejskie na dane o rzekomym ostatnim podejściu do finalnej umowy USA – Chiny. Nasdaq wybija poziom dziennego pivota, jednak na dalszej części sesji nie widać już takiego entuzjazmu jak początkowo, dlatego oczekuje się od indeksu zejścia w okolice średnie sma 77 na wykresie m15 oraz wykonania sekwencji spadkowej z celem osiągnięcia strefy 7620 punktów.

wykres nasdaq m15 25.06.2019
nasdaq m15 25.06.2019

GBP/USD

Rynek walutowy – euro w stosunku do dolara amerykańskiego podczas dzisiejszej sesji wykazuje tendencje spadkowe, dlatego tez na dalszą część sesji poziomem docelowym dla obecnej sekwencji będzie poziom 1,13070 USD. Natomiast najlepszym poziomem do szukania pozycji krótkich może okazać się strefa 1,13755 USD.

wykres EURUSD M30 25.06.2019
EURUSD M30 25.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here