Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Czwartkowa sesja handlowa dla europejskich indeksów przynosi niewielkie zyski, podczas gdy amerykańskie rynki tracą. Powodem niepewności wśród inwestorów jest dalej niepewna sytuacja na linii USA – Chiny. Choć ostatnie informacje wynikające z wiadomości przekazanych przez Financal Times dotyczących prawie uzgodnionych już warunków porozumienia obu mocarstw miały pozytywne przesłanie, inwestorzy zdają się nie dowierzać tym informacją, póki oficjalnie porozumienie nie zostanie przedstawione.

W międzyczasie akcje amerykańskiego giganta motoryzacyjnego, produkującego elektryczne samochody, Tesla Inc. spadły o ponad 8% podczas handlu przedrynkowego na Wall Street w czwartek po tym, jak producent samochodów nie spełnił oczekiwań dotyczących dostawy pojazdu w pierwszym kwartale 2019 roku.

Powracając do europejskich rynków – akcje Commerzbanku AG gwałtownie wzrosły podczas dzisiejszej sesji handlowej po tym, jak zarząd wydał raport odnośnie ewentualnego kredytowania banku z ramienia UniCredit SpA w przypadku niepowodzenia fuzji z Deutsche Bankiem. W tym momencie wiadomo już, że włoski bank przygotowany jest do sytuacji, w której drugi co do wielkości bank w Niemczech nie będzie w stanie porozumieć się z Deutsche w kwestii połączenia. Dofinansowanie miałoby wówczas obejmować zakup dużego pakietu akcyjnego banku oraz pomoc podczas połączenia go z HypoVereinsbankiem, którego jest aktualnie właścicielem.

A z frontu danych inwestorzy będą oczekiwać dziś godziny 14:30, gdzie pojawią się dane dotyczące zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych z USA.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja niewiele miała inwestorom intraday do zaoferowania, ponieważ mimo jednolitego wzrostu budowany jest on praktycznie kilkanaście punktów na godzinę. Takie wzrosty powodują, że dołączenie do nich jest relatywnie ryzykowane – z kolei sekwencja nie wskazuje, aby indeks mógł wykonać jakąkolwiek korektę. W tym momencie oczekuje się dalszych wzrostów z poziomem docelowym na strefie 12.050 punktów. Następnie, dopiero po osiągnięciu tego poziomu pierwsze korekty mogą się pojawić – jednak z ograniczonym celem, na wysokości dziennego pivota intraday.

wykres DAX M5 04.04.2019
DAX M5 04.04.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ podczas czwartkowej sesji spada – jednak tendencja ta może się zmienić, jeśli indeks przełamie poziom dziennego pivota góra. Jeśli pivot będzie nadal trzymał wykres, wówczas spadek może rozwinąć się do poziomu 7530 punktów. Przełamanie zaś poziomu dziennego pivta zainicjuje ruch wzrostowy do poziomu 7617 / 7625 punktów.

wykres NASDAQ M5 04.04.2019
NASDAQ M5 04.04.2019

GBP/USD

Z technicznego punktu widzenia para znajduje się w tym momencie w idealnym miejscu na zbieranie pozycji długich – na zasadzie stworzenia tak zwanego boxa akumulacyjnego oraz określenia stref docelowej dla pozycji długich oraz strefy poddania scenariusza typu SL. Racjonalnym scenariuszem jest wówczas stworzenie strefy akumulacyjnej jak na poniższym wykresie – relatywnie wąskiej, natomiast strefę docelową dla pozycji typu long na poziomie 1,32550, czyli poziomu oddalonego od obecnej strefy o ponad 120 pipsów. Dla obecnego scenariusza pozycje obronne typu stop loss umiejscowione powinny być na strefie 1,31120/130, czyli pozycje obronne na poziomie 35 pipsów. W tym momencie kształtuje się scenariusz z risk ratio dla scenariusza na poziomie 3,5:1 wliczając w to koszta transakcyjne.

wykres GBPUSD M30 04.04.2019
GBPUSD M30 04.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here