Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na główne indeksy dziś przeżywają jeden z najgorszych dni w roku – podczas fali wyprzedaży związanej m.in. obawami o wojnę handlowa, problemami sektora motoryzacyjnego oraz spowolnieniem gospodarczym w strefie euro oraz rynku amerykańskiego. Główny niemiecki indeks Dax spadł podczas dzisiejszej sesji poniżej poziomu 11 tys. punktów – następnie szukając oparcia w okolicach poziomu 10.880 punktów. To wynik najgorszy od 2016 roku.

Prócz obecnych obaw inwestorzy będą oczekiwać pojawiających się danych jeszcze przed oficjalnym otwarciem rynku US, m.in: redukcja miejsc pracy dla amerykańskich przedsiębiorców, zmiana zatrudnienia w ramach procedury nadmiernego deficytu, równowaga handlowa, wydajność pozarolnicza i zadeklarowanych wstępnie bezrobotnych.

Z kolei po otwarciu rynków po godzinie 15:30, dane dotyczące amerykańskich usług i zamówień nieprodukcyjnych PMI i zamówień fabrycznych zostaną opublikowane.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy indeks DAX wyraźnie traci co wpisało się idealnie w poranną część analizy mówiącej: “jednak oczekuje się wybicia dzisiejszego low oraz dotarcia do bliskich okolic poziomu 11.000, które stanowi na dzisiejszą sesję kluczowe wsparcie. Jeśli wsparcie to zostanie przełamane, zgodnie z tym co widać na zamieszczonym poniżej wykresie – celem dla dalszego zejścia będzie ruch w okolice 10.950/920“. Ruch ten został wykorzystany podczas przełamania wsparcia – co odbyło się również zapostowane oficjalnie wejście pozycji short z celem 30 – 40 punktów zysku.

WYKRES DAX M5 06.12.2018
DAX M5 06.12.2018

W chwili obecnej oczekuje się od niemieckiego indeksu dojścia do poziomów szczytów z obecnie trwającej konsolidacji na poziomie 10.960 oraz przebicia poziomu w celu odrabiania dalszych strat z maksymalnym zasięgiem 11 tys. punktów. Scenariusz może zostać rozegrany na dwa przedstawione powyżej sposoby. Jeśli zaś wsparcie zostanie przełamane oczekiwać się będzie dalszej obniżki z celem 10.825 punktów.

Nasdaq

Po dniu wolnym od amerykańskiego rynku – indeks technologiczny Nasdaq ma przed sobą sporą lukę spadkową do zamknięcia. Jeśli po wejściu oficjalnego rynku US po godzinie 15:30 amerykańskie rynki utrzymają obecne wsparcie (widoczne na zamieszczonym wykresie) oczekiwać się będzie odrabiania strat z celem TP1 6750 oraz TP2 6800. Wsparcie na poziomie 6615 jest obecnie najbardziej istotną strefą dnia.

wykres NASDAQ H4 06.12.2018
NASDAQ H4 06.12.2018

GBP/USD

Na rynku funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego panuje ciężki okres zawężających się zasięgów. Jednak – patrząc na obecny układ prawdopodobieństwo wystąpienia większego ruchu do góry rośnie coraz bardziej sądząc po znacznej obronie dołków będących na istotnych wsparciach intraday. Celem dla pozycji są dwa oznaczone poniżej poziomy (TP1 / TP2) natomiast negacją będzie przekroczenie poziomu 1,2700 które jest istotnym wsparciem dla obecnego układu. Na dziś oczekuje się osiągnięcia przynajmniej ceny 1,27900.

WYKRES GBPUSD H4 06.12.2018
GBPUSD H4 06.12.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here