Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Poniedziałkowa sesja handlowa na głównych indeksach giełdowych przebiega bardzo mieszanie. Indeksy nie mogą zdecydować się co do kierunku sprawiając, że mowa dziś o wymowie neutralnej. Dziś inwestorzy patrzą na informacje napływające z Iranu, kiedy państwo to podobno przekroczyło limit wzbogacania uranu – które określone zostało we wspólnym kompleksowym planie działania (JCPOA).

Tymczasem jak podają media – Kreml wyraził zaniepokojenie decyzją Teheranu o zawieszeniu zobowiązań w ramach porozumienia nuklearnego z 2015 r., podczas gdy Chiny twierdziły, że Waszyngton spowodował kryzys “zastraszając” kraj Bliskiego Wschodu.

A w międzyczasie Annegret Kramp-Karrenbauer, przewodnicząca niemieckiej partii CDU stwierdziła podczas dzisiejszej wypowiedzi, iż Europejski Bank Centralny (EBC) musi podwyższyć stopy procentowe nieco wcześniej niż planuje, ponieważ faza niskich stóp procentowych przysparza kłopotów osobom oszczędzającym. Dodała również, że polityka pieniężna musi być “zrównoważona” i “rozsądna”, a niskie stopy procentowe powodują, że kapitał opuszcza Europę.

Dziś z frontu danych nie oczekuje się zaplanowanych informacji, które mogą wpłynąć na rynki. Dopiero jutrzejsza sesja będzie miała w zanadrzu kilka istotnych publikacji.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej sesji handlowej konsoliduje się pomiędzy strefą 12.500 a 12.560. Zdaje się jednak, że dziś rozwiązania sytuacji może nie być – choć z obecnie zbudowanej sekwencji wynika, jakby indeks miał zamiar zaatakować górne ograniczenia dzisiejszej sesji handlowej. Jeśli miałoby dojść do takiego ataku, wówczas poziomem docelowym dla pozycji długich mógłby okazać się poziom 12.610 punktów.

WYKRES DAX M5 08.07.2019
DAX M5 08.07.2019

Nasdaq

W tym momencie patrząc na wykres amerykańskiego indeksu technologicznego – Nasdaq widać, iż sytuacja jest bardzo zbliżona do tej, którą powyżej widzieliśmy na indeksie DAX. Podczas dzisiejszej sesji indeks tworzy zejście oraz konsolidację, która w relatywnie łatwy sposób mogłaby zostać przekształcona w re-akumulacje. Wówczas poziomem docelowym dla pozycji typu long byłaby sfera 7860 – 7870 punktów.

wykres Nasdaq m15 08.07.2019
Nasdaq m15 08.07.2019

EUR/USD

Kurs euro w stosunku do kursu dolara amerykańskiego podczas poniedziałkowej sesji handlowej oscyluje wokół poziomu 1,121600 USD i sprawia, że korekta ostatnich spadków może zostać wykonana. Poziomem docelowym może być wówczas strefa ostatnio przełamanego wsparcia cenowego – które w tym momencie służy wykresowi jako układ wspierający dalsze spadki. Wówczas, po takim dotarciu do strefy i wyhamowaniu dalszych wzrostów, można będzie mówić o możliwości wykonania spadku, gdzie targetem docelowym dal całości układu będzie strefa 1,11850 USD.

wykres EURUSD H1 08.07.2019
EURUSD H1 08.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here