Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś akcje na Wall Street notowane były w wąskim przedziale cenowym – wskazując na konsolidację, ponieważ inwestorzy skupiają się na sytuacji USA – Iran. Pod koniec ubiegłego tygodnia prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zarządził atak odwetowy na Iran po zestrzeleniu bezzałogowego amerykańskiego drona obserwacyjnego w pobliżu Cieśniny Ormuz, tylko po to, by przerwać proponowany strajk na rzecz nowych sankcji wobec Teheranu, które mają zostać ogłoszone później dzisiejszego dnia.

Tymczasem nadzieje na przełom w rozmowach handlowych między Chinami i USA zostały ponownie rozbudzone, ponieważ amerykański prezydent ma spotkać się ze swoim chińskim odpowiednikiem Xi Jinpingiem jeszcze w tym tygodniu na szczycie G20 w Osace.

W międzyczasie indeks klimatu biznesowego dla Niemiec, obliczony przez monachijski Instytut Badań Gospodarczych (Ifo), zmniejszył się z 97,9 w maju do 97,4 punktów w czerwcu, zgodnie z oczekiwaniami, według najnowszego raportu opublikowanego w poniedziałek.

Jednocześnie wskaźnik oczekiwań, który ujawnia prognozy przedsiębiorstw na najbliższe sześć miesięcy, wyniósł 94,2, czyli nieco poniżej szacunków i nieco mniej niż w poprzednim miesiącu. Obecny wskaźnik oceny wyniósł 100,8, powyżej prognoz i nieznacznie wyższy niż w poprzednim miesiącu (100,6), jak podał Ifo

Dziś brak zaplanowanych istotniejszych danych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks podczas dzisiejszej sesji handlowej dociera idealnie do strefy oporu – zgodnie ze scenariuszem pierwszym – czyli oczekiwanym na dzisiejszą sesję handlową. Po dotarciu, generuje sygnał spadkowy – który niestety nie jest zbyt newralgiczny, jednak stanowczo rynek schodzi w kierunku osiągnięcia poziomu docelowego dla pozycji krótkich. Celem jest zakres sięgający do poziomu 12.200 punktów, od którego następnie oczekiwać się będzie odbicia z celem 12.260 punktów.

WYKRES DAX H1 24.06.2019
DAX H1 24.06.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny podczas dzisiejszej sesji tworzy boxa, który może zareagować pro-spadkowo przy górnych ograniczeniach – o ile indeks nie wybije go od razu na wejściu sesji US. Jeśli box zostanie utrzymany, wówczas celem dla indeksu będzie poziom 7680 punktów, jako tp1 oraz 7640 jako tp2.

WYKRES NASDAQ M15 24.06.2019
NASDAQ M15 24.06.2019

GBP/USD

Dziś aby wyszukiwać sygnałów pro-wzrostowych, warto spojrzeć na wykres H4 pary. Wówczas można dostrzec miejsce, gdzie para ma szansę wygenerować kolejny ruch ku górze. Jest to strefa najbliższej sekwencji – poziom 1,27180 USD. Relatywnie wąska strefa sprawia, że stop loss dla pozycji długich nie może przekraczać 20 pipsów w stosunku do potencjalnego zasięgu 80 – 90 pipsów na take profit dla pary.

wykres Kurs funta GBPUSD 24.06.2019
Kurs funta GBPUSD 24.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here