Naga MarketsByk z Wall StreetPo publikacji bardzo dobrych wyników przez amerykańskie spółki za trzeci kwartał bieżącego roku, indeks S&P500 we wtorek zamykał się powyżej pułapu 2800 pkt. wzrastając o ponad 2%. W tym samym momencie kontrakty terminowe śledzące ruchy benchmarku notowały najsilniejszy jednodniowy wzrost od początku roku, a w środę reagują delikatną korektą spadkową w zakresie -0,22%. Przed startem amerykańskiej sesji lepsze wyniki od oczekiwanych podał Bancorp, a na rynku walut widać wyraźnie umocnienie dolara, szczególnie wobec funta szterlinga.


S&P500 przebija istotne poziomy, co dalej?

Analizując wykres S&P500 E-mini futures (kontraktów terminowych na indeks amerykańskich akcji) widać, że cena we wtorek przebijała maksima na 2790-2800 pkt., które stanowiły istotną strefę oporu w lutym, w marcu i czerwcu, a następnie w lipcu i sierpniu pełniły rolę wsparcia dla rozpędzonego rynku byka. Z drugiej strony w handlu przedsesyjnym cena testuje od dołu dolne ograniczenie wybitego kanału wzrostowego, które może pełnić rolę niedźwiedziej blokady:

S&P500 17.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Główna baza popytowa na 2745 pkt. w połączeniu z 200 EMA wydaje się być jednak silna i jakiekolwiek próby silniejszej deprecjacji musiałyby najpierw ją pokonać. W środę rynek czeka na publikację kilkudziesięciu wyników spółek, kalendarz nie jest jednak tak pełny jak miało to miejsce we wtorek, gdy wynikami chwalił się między innymi Netflix. Do tej pory rynek poznał kwartalne rezutalny Bancorp, który pobił oczekiwania analityków.

Bancorp w górę w pre-markecie dzięki wzrostowi zysku netto

Jak wynika z opublikowanego dzisiaj raportu Bancorp, zysk w przeliczeniu na akcję wyniósł $1,06 pokonując konsensus rynkowy o 2 centy, co było spowodowane wzrostem stóp procentowych, przekładającym się na wyższą wycenę pożyczek komercyjnych oraz kredytów hipotecznych. W III kw. 2018 r. zysk spółki wyniósł $3,25 mld, wzrastając o 1,7% w porównaniu z kwartałem wcześniejszym oraz o 2,4% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.

Bancorp jest holdingiem bankowym będącym między innymi właścicielem US Bank, znajdującym się w czołówce największych instytucji finansowych Stanów Zjednoczonych. Podmiot dostarcza usługi z zakresu bankowości, inwestycji, kredytów oraz usług płatniczych.

Wczorajsza sesja zamykała się na poziomie $50,97, natomiast w handlu przedsesyjnym Bancorp zyskuje nawet 1,5% testując poziomy bliskie $52. Sytuacja techniczna na wykresie przed otwarciem rynku kasowego, prezentuje się następująco:

Bancorp 17.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Cena zatrzymała się na wysokości okrągłego poziomu $50, który w ramach konsolidacji z 2018 roku pełnił istotną rolę (zaznaczona na pomarańczowo strefa). W trakcie październikowej deprecjacji Bancorp powraca do zakresu ruchu bocznego pomiędzy $52,30 oraz $49,14. Od góry strefę oporu wzmacnia 38,2% zniesienia trendu spadkowego oraz 200 EMA.

Funt najsilniej traci – winne słabe dane o inflacji konsumenckiej

Na rynku Forex największym przegranym amerykańskiego poranka jest funt szterling, który wobec dolara osuwa się o niemal sto punktów. Negatywne nastroje wywołuje niepewność wokół Brexitu oraz dane z 10:30 odnośnie inflacji CPI, która wypadała poniżej oczekiwań analityków.

Z najnowszego raportu Office for National Statistics wynika, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek dynamiki inflacji konsumenckiej do 0,2% m/m oraz 2,6% r/r, ta ostatecznie wyniosła zaledwie 0,1% m/m i 2,4% r/r. Największy udział w spadku miały żywność i napoje bezalkoholowe, gdzie ceny między sierpniem a wrześniem 2018 r. spadły najbardziej. Inne duże spadki pochodziły z transportu, rekreacji i kultury oraz z odzieży. – czytamy w raporcie.

GBP/USD H1

W momencie publikacji notowania GBP/USD testowały okolice sesyjnych maksimów powyżej oporu wyznaczanego przez Pivot Point oraz 33 SMA na 1,3183. Cena dynamicznie osuwała się jednak od wspomnianej strefy domykają lukę weekendową i dochodząc niemal pod 1,3100. Do wsparcia na PP S2 pokrywającego się z minimami poniedziałkowymi brakuje zaledwie kilka punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here