Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas piątkowej sesji handlowej główne rynki finansowe wykazują znaczną słabość – rozpoczynając zaraz po godzinie 12 korektę wczorajszych wzrostów. Zdaje się, że James Bullard, przewodniczący Rezerwy Federalnej jednoznacznie wskazał podczas ostatniej wypowiedzi, że obniżenie stóp procentowych o 0,25 punktu procentowego byłoby właściwe w lipcu.

Tymczasem niemiecka kanclerz, Angela Merkel, powiedziała podczas dzisiejszej wypowiedzi, że niemiecki rząd utrzyma wysiłki na rzecz utrzymania równowagi budżetowej jako odpowiedniej polityki. Komentując obecną sytuację gospodarczą kraju, Angela Merkel wskazała, że spowolnienie jest widoczne – a wzrost oddala się nieco od założeń. Niemniej jednak przyczyniają się do tego środki, na które Niemcy nie mają do końca wpływu – jak chociażby zaostrzający się konflikt na linii USA – Chiny, który powinien już dawno zostać zażegnany.

W międzyczasie pożyczki netto sektora publicznego Wielkiej Brytanii wzrosły o 3,8 miliarda funtów do 7,2 miliarda funtów w skali roku w ubiegłym miesiącu i o 4,5 miliarda funtów do 17,9 miliarda funtów w pierwszych trzech miesiącach roku finansowego z tego samego okresu w 2018 roku, jak podał brytyjski Urząd Statystyk Narodowych w piątek.

A z rynku danych oczekuje się dziś głownie godziny 14:30 – z Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej – piątkowej sesji handlowej wykonał planowane podejście wraz z uwzględnieniem wcześniejszej korekty. Rynek miał podczas wczesnych godzin handlu wykonać zejście pod strefę 12.275/270 co zostało wykonane zaraz po godzinie 09:00 – następnie wkroczył w okolice zakresu docelowego wraz z późniejszą korektą – czyli wyładowaniem spadkowym. A na dalszą część sesji oczekuje się zejścia w okolice 12.180 punktów – czyli ostatnich dołków widocznych na wykresie.

wykres DAX H1 19.07.2019
DAX H1 19.07.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny podczas wczorajszej sesji handlowej wykonał relatywnie duży ruch ku górze – atakując dzisiejszy pierwszy opór R1. Klasyczne pivoty wskazują w tym momencie, że mimo pozytywnego sentymentu oraz pozytywnej struktury pivotowej – oczekuje się od wykresu na dalszej części sesji dojścia do punktu kierunkowego – dziennego pivota intraday. Pivot ten znajduje się dziś na strefie 7908 punktów.

wykres Nasdaq m5 19.07.2019
Nasdaq m5 19.07.2019

EUR/USD

Dzisiejszy plan na parę EUR/USD został praktycznie wykonany. Mowa w porannej analizie była m.in: “Oznaczać to będzie możliwość handlu na 30 – 40 pipsów, co podczas ostatnich sesji zostaje spokojnie wykonywane. W tym momencie jednak para znajduje się na poziomie 1,12560 a do pełnego wygenerowania sygnału spadkowego potrzeba jeszcze wejścia w zakres strefy 1,12660 USD – 1,12700 USD. Szansa na dołączenie do shortów pojawi się w momencie, kiedy para EUR/USD dotrze w okolice oporu – oraz wyhamuje dalsze wzrosty. Wówczas, pozycje typu short będą zasadne z celem określonym na poniższym wykresie pary.”

W tym momencie oczekuje się konsolidacji od pary – bez większych ruchów zmieniających obecną tendencję.

wykres Kurs EURUSD H1 19.07.2019 2
Kurs EURUSD H1 19.07.2019 2

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here