Naga MarketsJak wynika z badania przeprowadzonego podczas konferencji w Miami na Florydzie, pomimo tego, że Bitcoin istnieje już od prawie dziesięciu lat, niemal połowa inwestorów instytucjonalnych z ponad 400 biur nie ma pojęcia czym tak na prawdę są kryptowaluty. 


Badanie przeprowadzone między 31 stycznia a 2 lutego wykazało, że duże instytucje nie mają pojęcia, jak należy traktować tą nową klasę aktywów. Okazuje się bowiem, że około 27% respondentów uważa, iż ​​waluty cyfrowe są legalną klasą aktywów, a 26% uważa je za oszustwa.

Zdecydowana większość  bo aż 71% ankietowanych przyznało, że nie planuje inwestować w fundusze związane z kryptografią, a kolejne 18% stwierdziło, że jeszcze nie podjęło ostatecznej decyzji.

“Badanie to przeprowadzono bezpośrednio przed spadkiem cen akcji o 10% i wzrostem zmienności na rynku, więc przypuszcza się, że wiele alokatorów instytucjonalnych już planowało znaczne alokacje na alternatywne strategie inwestycyjne, które oferują inwestorom potencjał ochrony przed spadkiem, a także asymetryczne zwroty, które nie są skorelowane z tradycyjnym ryzykiem rynkowym” – komentuje Ron Biscardi, współzałożyciel i dyrektor generalny Context Capital Partners.

Fundusze Crypto zmagają się z powszechną akceptacją

W odrębnym raporcie Autonomous Research stwierdził, że fundusze kryptograficzne mogą stanąć przed wielkim wyzwaniem, aby uzyskać powszechną akceptację ze strony zarządzających funduszami.

Warto jednak przypomnieć, że ogromny wzrost zainteresowania walutami cyfrowymi sprawił, że tylko w ubiegłym roku powstało aż 167 funduszy hedgingowych skoncentrowanych na handlu kryptowalutami, czyli ośmiokrotnie więcej niż w 2016 r.

Inwestorzy instytucjonalni nieufnie podchodzą do BTC

Najnowsze badanie Context Summits odzwierciedla wcześniejszy raport wskazujący, że inwestorzy instytucjonalni odmawiają inwestowania w kryptowaluty ze względu na percepcję, że klasa aktywów jest wysoce niestabilna i nieuregulowana.

Trevor Greetham z Royal London Asset Management (RLAM) powiedział, że kryptowaluty są “trudne do analizy, szalenie zmienne, a niektóre mogą być podatne na oszustwa”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNapięcia na linii Waszyngton-Pekin pozostają w centrum zainteresowania
Następny artykułFundusze blockchain w opałach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here