Naga MarketsSytuacja na światowych parkietach nie wygląda zachęcająco, szczególnie dla byków. Wystarczy otworzyć wykres lub kwotowania jakiegokolwiek indeksu giełdowego, by potwierdzić powyższą tezę.

Faktycznie, prawie cały świat dziś na czerwono… można powiedzieć, że leje się krew. Wizualnie wygląda to tak:

world-stocks
Największe światowe spółki zaliczały dziś spadki (poza kilkoma wyjątkami)

Jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że piątkowe straty zaczynają być odrabiane i sytuacja powoli się uspokaja. Jak widać, było to tylko złapanie oddechu przed kolejnym nurkowaniem. Według analityków, przyczyną tego stanu rzeczy są cały czas obawy związane z Chinami. Mówi się także o zbliżającej się podwyżce stóp procentowych przez Fed, która wywołuje sporo niepewności z uwagi na brak zdecydowania Fedu oraz gołębi ton jakim się ostatnio wypowiada.

Te artykuły również Cię zainteresują
Europa już zamknęła się na minusie i wydaje się, że największe spadki notują w tym przypadku kraje rozwinięte. Szczęśliwie dla inwestorów z GPW, spadek indeksu WIG to tylko 1,53%, a więc wypada i tak dosyć korzystnie w porównaniu na przykład z niemieckim indeksem DAX, który zanotował osunięcie o 3,80%. Po wykryciu oszustwa związanego z emisją spalin przez koncern Volkswagena w USA, spadał nie tylko kurs tej spółki, ale także pozostałych spółek motoryzacyjnych, notowanych na niemieckich parkietach.

Zamknięcia europejskich parkietów.
Zamknięcia europejskich parkietów.

Cały czas trwa sesja amerykańska, z której również nie płyną dobre wieści. Na chwilę obecną Dow Jones Industries  traci 306 punktów lub 1,86%, indeks pięciuset największych amerykańskich spółek – 2,06%, a najbardziej spadki odczuwa Nasdaq, gdzie strata sięga już 2,51%.

Wykresy 5-minutowe amerykańskich indeksów.
Wykresy 5-minutowe amerykańskich indeksów.

Zauważalny jest zmniejszony apetyt na ryzyko w ostatnim czasie, a inwestorzy zaczynają się obawiać i częściowo wycofywać z rynku akcyjnego, czego objawem  mogą być ostatnie spadki. Jednak dla spekulantów grających na krótko, obecne ruchy mogą być bardzo dobrą okazją do zarobku. Wiele wskazuje na to, że częściej będziemy świadkami ruchów spadkowych w najbliższym czasie.

Kontrakty CFD na indeksy oferuje między innymi XM.COM. Można tam spróbować swoich sił, grając zarówno na spadki jak i na wzrosty, korzystając z rachunków DEMO oraz RZECZYWISTYCH.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here