Naga MarketsKurs dolara australisjkiego (AUD/USD) w górę. Widać ożywienie w zatrudnieniuKurs dolara australijskiego (AUD/USD) rośnie dziś o ponad 0,1 proc. Wczorajsze maksima wybite zostały po publikacji danych z rynku pracy, które mają pozytywny wydźwięk. Okazuje się, że w lipcu przybyło niemal 3 razy więcej etatów niż wynikało z prognoz. Ponadto, bezrobocie było niższe niż zakładały szacunki ekonomistów.

  • Liczba nowych etatów wzrosła w lipcu o 114,7 tys.
  • Stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 pp. z uwagi na przyrost siły roboczej
  • Kurs dolara australijskiego zyskuje do greenbacka o poranku

Prawie 115 tys. nowych etatów w Australii

Całkowite zatrudnienie w Australii wzrosło w lipcu o kolejne 114,7 tys. etatów, co stanowi solidny wzrost po równie mocnym odbiciu w czerwcu na poziomie 252,0 tys. (zrewidowanym z 210,8 tys.). To z kolei pokazuje odwrócenie odwrócenie o 343,1 tys. w stosunku do mocnego spadku zatrudnienia o 871,5 tys. jakie odnotowano w kwietniu i maju br.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Lockdown z powodu pandemii COVID-19 szczególnie mocno uderzył w zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy w kwietniu i maju (–533,7 tys. w ciągu dwóch miesięcy). Nie jest zatem niespodzianką, że do tej pory ożywienie również koncentruje się na zatrudnieniu w niepełnym wymiarze godzin.

Łagodzenie ograniczeń od czerwca i w lipcu oraz ożywienie aktywności spowodowały wzrost liczby osób ponownie wchodzących na rynek pracy. Skupiając się na utracie miejsc pracy, a następnie ożywieniu i zatrudnieniu w niepełnym wymiarze godzin, doszło do gwałtownego załamania, a następnie solidnego odbicia, ponieważ mniej przywiązani pracownicy opuścili siłę roboczą tylko po to, by szybko wrócić na rynek, gdy poprawiły się warunki zatrudnienia. Na rynku pracy w lipcu znalazło się dodatkowo 130,5 tys. pracowników

W wyniku większego przyrostu siły roboczej w porównaniu ze wzrostem zatrudnienia, stopa bezrobocia wzrosła do 7,5 proc. z 7,4 proc w czerwcu.

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) zyskuje o poranku

Notowania pary walutowej AUD/USD wyznaczyły wczoraj nowy dołek w tym tygodniu. Jednakże, do zamknięcia sesji straty zostały odrobione, a na wykresie dziennym utworzyła się świeca przypominająca byczego pin bara.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) – wykres dzienny

Po publikacji danych z australijskiego rynku pracy, kurs AUD w relacji do greenbacka wyznaczył nowe maksima, ale byki nie zdołały dłużej utrzymać kontroli. Kurs dolara  australijskiego znajduje się jednak w trendzie wzrostowym, co faworyzuje kupujących.

Najbliższym celem potencjalnych wzrostów ponownie może być strefa oporu w pobliżu 0,7240. Kluczowe wsparcie wypada natomiast w okolicach 0,7080, ale istotną rolę w ostatnim czasie odgrywa także lokalna strefa przy 0,7120.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here