Naga MarketsJeszcze w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że jeden z największych rynków kryptowalutowych – Korea Południowa – rozważa wprowadzenie zakazu handlu oraz obrotu cyfrowymi tokenami. Park Sang-ki, tamtejszy Minister Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej mówił, że „istnieją poważne obawy co do rynku kryptowalutowego i nasze ministerstwo przygotowuje właśnie projekt ustawy, której celem będzie wprowadzenie zakazu handlu na krajowych giełdach”.


Plany Ministerstwa Sprawiedliwości nie spotkały się jednak z aprobatą społeczeństwa. Wręcz przeciwnie, wywołało to oburzenie i krytykę wobec ministerstwa. Fakt ten sprawił, że powstała specjalna petycja o zwolnienie Park Sang-ki ze stanowiska, pod którą podpisało się ponad 60 tys. obywateli.

Sprzeciw wobec ministra Parka popłynął również z Ministerstwa Strategii i Finansów, które podkreśliło, że nie popiera ani nie zgadza się z decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości o zakazie handlu kryptowalutami. Fakt ten sprawił, że już kolejnego dnia, całą sytuacja została sprostowana.

Kryptowaluty coraz bardziej popularne

Warto jednak zauważyć, jak dużym zainteresowaniem w Korei Południowej cieszą się kryptowaluty. W ciągu jednego dnia powstała petycja, pod którą podpisało się ponad 60 tys. obywateli. Według danych WiseApp, firmy zajmującej się analizami aplikacji mobilnych, szacuje się, że w sumie 1,96 miliona osób w Korei południowej używaa aplikacji, które pozwalają im obsługiwać cyfrowe waluty, takie jak bitcoiny i ethereum.

Liczba osób korzystających z Coinpan, społeczności internetowej, w której użytkownicy mogą udostępniać informacje o bitcoinie, wzrosła o 60 procent w ciągu zaledwie tygodnia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRaport COT: Duzi gracze skupie na WTI i AUDUSD
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY, 15 stycznia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here