Naga Marketsusa irakPrzy każdej wojnie, inwazji czy akcji militarnej USA słyszymy, że są oni wyzwolicielami i dają wolność krajom uciśnionym reżimami dyktatorów. Tak było w przypadku Iraku, gdzie wspomniano jeszcze o broni masowego rażenia, której oczywiście po inwazji nie znaleziono. Tak może być również w przypadku Iranu. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Chcesz pokoju? Szykuj się do wojny

W ostatnich dniach doszło do serii zdarzeń, które doprowadziły do uchwalenia przez iracki parlament rezolucji nawołującej do wydalenia z kraju wszystkich zagranicznych sił wojskowych, zwłaszcza amerykańskich. Te jednostki, po wojnie rozpoczętej przez prezydenta Georga W. Busha chroniły przede wszystkim amerykańskie interesy w regionie, choć oficjalnie pilnowały pokoju i szkoliły irackie jednostki.

Teraz jednak decyzja parlamentu i jej prawdopodobne wprowadzenie w życie przez tymczasowego premiera postawią USA przed wielkim testem – czy uznają oni wolę demokratycznie wybranego parlamentu w „wyzwolonym” przez siebie kraju czy też będą się buntować w myśl Pawlakowej zasady „sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.”? Zwłaszcza, że Sekretarz Stanu USA, Mike Pompeo już zapowiedział, że nie wyjadą bo „obywatele Iraku chcą ich obecności”, a także że ich obecność w Iraku jest konieczna dla walki z Państwem Islamskim (słowa Sekretarza Obrony USA) – oznajmił Bogusz Kasowski.

Oczywiście rezolucja parlamentu jest aktem władzy ustawodawczej – teraz władza wykonawcza musi go wcielić w życie. W nocy z 6 na 7 stycznia wprowadzono stan najwyższej gotowości armii USA w związku z zagrożeniem amerykańskich celów w Iraku, Jordanii, Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa naftowa, cukier i kawa w obliczu konfliktu USA-Iran
Następny artykułChiny uruchamiają giełdę metali ziem rzadkich
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here