Naga MarketsAmerykańska komisja nadzoru rynku finansowego (CFTC) opublikowała 18 kwietnia pierwszy z materiałów wideo rozpoczynający serię „Prawda o przestępstwach na opcjach binarnych”, których celem jest pokazanie na przykładach prawdziwych inwestorów, z jakich taktyk korzystają oszuści, aby wyłudzić setki lub nawet tysiące dolarów.

„Opcje binarne mogą być pomocnym narzędziem hedgingowym dla niektórych inwestorów, ale istnieje tylko kilka podmiotów, które mogą legalnie oferować je traderom indywidualnym w USA. Poniższe wideo ma służyć jako dzwonek alarmowy dla inwestorów, aby Ci sprawdzali firmy, z którymi wchodzą w interakcje” – komentuje Erica Richardsor, dyrektor ds. publicznych CFTC.

W tym dwuczęściowym odcinku, doświadczeni inwestorzy Nick Morrison i Lowell Enlow opowiadają swoje historie o tym, jak zostali oszukani w binarnym systemie opcji, który sprzeniewierzył ostatecznie $1 mln funduszy obywateli amerykańskich. CFTC sugeruje, że traderzy od wielu lat inwestowali na rynkach, jednak Morrison uczciwie przyznaje, że nie wiedział czym są opcje binarne – pomimo tego zdecydował się jednak zainwestować środki.

Trudno nie zgodzić się z CFTC, że konieczne jest sprawdzanie legalności oraz renomy firmy świadczącej usługi w branży opcji binarnych. Po raz kolejny jednak regulator prezentuje negatywne nastawienie do całego rynku OB starając się zniechęcić do niego odbiorców.

Zdecydowanie zachęcamy inwestorów do zrobienia pierwszego prostego kroku w celu sprawdzenia statusu rejestracji ich brokera na SmartCheck.gov lub na Czerwonej Liście przed dokonaniem transakcji”, powiedział Dan Rutherford, wicedyrektor Biura Edukacji i Obsługi Klienta CFTC. “Oprócz filmów wideo, strona internetowa SmartCheck oferuje zasoby i narzędzia, które pomagają przedsiębiorcom i inwestorom dostrzec inne oznaki oszustwa oraz bezpośredni sposób zgłaszania podejrzanych działań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here