sztuczna inteligencja hackerSłynny meksykański kartel Sinaloa wykorzystuje kryptowaluty do prania pieniędzy, które pochodzą ze sprzedaży fentanylu w Stanach Zjednoczonych. Teraz amerykańskie Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) nałożyło sankcje na jeden z namierzonych cyfrowych portfeli Ethereum, który powiązano z gangsterem współpracującym z tą organizacją przestępczą. Co więcej, połączono go również z jednym z kont na topowej giełdzie Binance. 

Kryptowaluty wykorzystane przez kartel narkotykowy

Jeden z urzędów amerykańskiego Departamentu Skarbu – Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Stanów Zjednoczonych (OFAC) – zablokował cyfrowy portfel Ethereum, który został powiązany z Jimenezem Castro. Jest to Meksykanin, któremu udowodniono prowadzenie nielegalnych interesów z kartelem narkotykowym Sinaloa. Gangster ten pośredniczył w wymianie pieniędzy za handel fentanylem, czyli lekiem stosowanym również jako silny narkotyk, który stał się w ostatnich latach przedmiotem obrotu przez grupy przestępcze. 

Platforma analizująca ruchy na blockchainach Arkham przekazała, że usankcjonowany portfel w ciągu ostatnich dwóch miesięcy otrzymał około 740 000 dolarów w Etherze, który następnie zostały przesłane na giełdę Binance.

Dalsza część artykułu pod filmem
Jak przekazał Departament Skarbu USA w opublikowanym oświadczeniu, agentom badającym sprawę udało się ustalić, że Jimenez Castro „prowadził organizację zajmującą się praniem pieniędzy, która wykorzystuje między innymi wirtualną walutę i przelewy bankowe do przekazywania wpływów z nielegalnej sprzedaży fentanylu w Stanach Zjednoczonych przywódcom kartelu Sinaloa w Meksyku”.

Autor poleca również:

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjnaDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.