Naga MarketsPrairie pozwie Polskę o 12 mld zł.? Akcje drożeją o ponad 30%Podczas poniedziałkowej sesji, akcje Spółki Prairie Mining rosną o ponad 31%. Puls Biznesu poinformował, że firma jest gotowa do arbitrażowego postępowania przeciwko Polsce. Spółka pozyskała ok. 80 mln zł. na prowadzenie postępowania, mającego na celu udowodnienie, że polski rząd wywłaszczył ją z możliwości prowadzenia inwestycji. Mowa o uruchomieniu wydobycia węgla w dwóch lokalizacjach na terenie kraju.

  • Prairie Mining zebrało pieniądze na arbitraż przeciwko państwu polskiemu.
  • Zdaniem Spółki, polski rząd wywłaszczył ją z możliwości prowadzenia inwestycji.
  • Roszczenie opiewa na 10-12 mld zł.

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Prairie Mining na górnych widełkach

Po ukazaniu się komunikatu, o zebraniu środków na postępowanie przeciwko polskiemu państwu w sprawie blokowania inwestycji uruchomienia inwestycji wydobycia węgla w dwóch lokalizacjach na terenie kraju akcje Prairie Mining drożeją o 31,1% a kurs wynosi 0,4825 zł.

Notowania akcji Prairie Mining z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od równoważenia kursu z powodu olbrzymiego popytu na akcje. Po otwarciu na poziomie 0,44 zł. akcje w ciągu nieco ponad minuty dobiły do 0,4825 zł. gdzie ponownie zawisły na górnych widełkach. Od tamtej pory notowania ciągle są zawieszone, a teoretyczny kurs otwarcia wynosi o 13:00 0,615 zł. co stanowi wzrost o ponad 67%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here