Naga MarketsPrairie: Postępowanie arbitrażowe przeciwko Polsce idzie zgodnie z harmonogramemWarszawa, 16.11.2021 (ISBnews) – Postępowanie arbitrażowe Prairie Mining Limited przeciwko Polsce idzie zgodnie z harmonogramem, poinformował ISBnews prezes Ben Stoikovich.

“Wszystko idzie dobrze i zgodnie z harmonogramem” – powiedział Stoikovich w rozmowie z ISBnews.Podkreślił, że Litigation Capital Management – firma, która zapewnia finansowanie postępowania – dotychczas odnotowała 95-proc. współczynnik postępowań zakończonych sukcesem. Przed zawarciem umowy z Prairie przeprowadziła due diligence firmy i jej roszczenia.

“Zwykle tego rodzaju postępowania arbitrażowe trwają od 3 do 7 lat od momentu zgłoszenia roszczenia do rozwiązania sporu. Do tej pory sprawa przebiega i sprawnie i mam nadzieję, że w naszym wypadku czas trwania może być bliższy krótszemu z tych okresów” – dodał prezes.

W czerwcu br. Prairie złożyła pozew w postępowaniu arbitrażowym z tytułu dwustronnej umowy inwestycyjnej Australia-Polska (BIT), w którym domaga się odszkodowania w wysokości 806 mln GBP, tj. równowartości 1,5 mld AUD lub 4,2 mld zł. Roszczenie obejmuje wycenę wartości szkód i utraconych przez spółkę Prairie zysków związanych z kopalniami JKM i Dębieńsko, a także naliczone odsetki związane z ewentualnymi odszkodowaniami.

We wrześniu 2020 r. spółka ogłosiła, że formalnie rozpoczęła postępowanie poprzez doręczenie zawiadomienia o arbitrażu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. W lipcu 2020 r. Prairie zawarła umowę LFA na kwotę 12,3 mln USD z Litigation Capital Management (LCM). Finansowanie pokryje koszty prawne, sądowe i koszty ekspertyz zewnętrznych.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza. Jest notowana na GPW od 2015 r.

Kamila WajszczukChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here