Naga MarketsPrairie [PDZ], PlayWay [PLW] – Gorące spółki dniaAustralijska spółka wydobywcza Prairie, poinformowała wczoraj o zabezpieczeniu finansowania sporu w celu dochodzenia roszczeń od polskiego rządu. Spółka planuje złożyć pozew o arbitraż w najbliższych tygodniach. Wartość sporu sięga około 12,3 mln USD. Jednocześnie spółka podała, że będzie reprezentowana w sporze przez Litigation Capital Management. Zdaniem spółki, Polska nie wywiązała się z obowiązków jakie wynikają z australijsko-polskiej umowy o dwustronnych inwestycjach.

  • Prairie wejdzie na drogę sądową przeciwko Polsce
  • Na wykresie silnie wzrosty. Spółka od lat notuje straty
  • PlayWay otrzymał sporą dywidendę

“Roszczenie odszkodowawcze Prairie obejmuje m.in. utracone zyski zarówno z Kopalni Jan Karski, jak i z Kopalni Dębieńsko, a także wartości dotychczasowych wydatków Prairie poniesionych na rzecz rozwoju projektów Jan Karski i Dębieńsko, powiększonych o odsetki oraz koszty” – podano w komunikacie. W podanym komunikacie, spółka podkreśliła także fakt, że wcześniej inne firmy wydobywcze skutecznie wyegzekwowały swoje prawa w drodze arbitrażu międzynarodowego i uzyskały znaczące odszkodowania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prairie – szansa na odszkodowanie

Spoglądając na wykres spółki, widać że kurs od pewnego czasu silnie rośnie. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę znaczącą kwotę ewentualnego odszkodowania, tym bardziej na tle wyników firmy czyli notowanych od wielu lat strat netto.

prairie


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Spora dywidenda płynie do PlayWay

Popularny producent gier PlayWay, poinformował wczoraj, że zwyczajne zgromadzenie wspólników firmy Frozen District zdecydowało o przeznaczeniu 14 mln zł na wypłatę dywidendy wspólnikom spółki. PlayWay przypadnie z tego około 11,2 mln zł. Zysk Frozen District w 2019 r. wyniósł 18,923 mln zł. Spółka jest twórcą i wydawcą gry House Flipper. Warto tu podkreślić, że PlayWay posiada liczne portfolio spółek zależnych. Na obecną chwilę, cała grupa liczy 55 podmiotów, z czego wiele notowanych jest na naszej giełdzie, a kolejne 29 z nich planuje w najbliższym czasie swój debiut. Najbliższe szykujące się debiuty to Polyslash oraz Pyramid Games.

playway

Niedawno spółka zaostrzyła zasady przyjmowania do Grupy PlayWay. Nie wystarczy już sam pomysł na jedną grę, zespół chcący wejść pod skrzydła PlayWay musi także mieć pomysł na co najmniej 2-3 kolejne pre-produkcje. Sukcesy mniejszych podmiotów napędzają notowania głównej spółki. Ostatnio świetne dane płyną m.in. z Sonki czy SimFabric, które bardzo szybko chce przejść na główny parkiet giełdy. Na wykresie kurs zatrzymał się przy poprzednim szczycie i doszło do korekty. Ta przebiega jak na razie w bardzo wakacyjnym tempie. Najnowsza rekomendacja wyceniła spółką na 520 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here