Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Prairie Mining to australijska spółka wydobywcza.

Spółka zyskała podczas sesji z ubiegłego piątku ponad 14% przy podwyższonych obrotach. Wynik mógł być jeszcze lepszy jednak popyt nie był w stanie utrzymać ceny na dziennych maksimach. Jest to pierwsza tak mocna sesja od dłuższego czasu, co może zwiastować powstanie kolejnego impulsu wzrostowego. Przyczyną wzrostów są pogłoski dotyczące zainteresowania ze strony JSW, kopalnią Dębieńsko, należącą do Prairie. Wśród spekulacji pojawiają się nawet plotki o możliwości dokonania wezwania na akcje Prairie. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo co z tego wyniknie, pewne natomiast jest to, że spółka posiada w swoich rękach cenny nabytek, którym zainteresowane są także inne podmioty. To może stymulować dalszy wzrost cen akcji. O zwiększonym zainteresowaniu spółką informujemy od 13 października 2016 roku.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych.

Spółka rozpoczęła i zakończyła ubiegły tydzień bardzo udanymi sesjami. W poniedziałek akcje drożały o 8,2%, natomiast w trakcie piątkowej sesji o 8,8%. Łącznie w całym tygodniu spółka zdrożała o ponad 14%. Był to najmocniejszy tydzień nie tylko od czasu trwania korekty, także w całej historii notowań. Może to wskazywać na wybronienie wsparcia w rejonie 30 zł i próbę powrotu do trendu wzrostowego. Wydaje się, że dalsze wzrosty i wyjście ponad maksimum z ubiegłego tygodnia, może potwierdzić taki scenariusz.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here