Naga MarketsPrairie chce rozpocząć analizy w terenie w grenlandzkim projekcie w maju 2022 r.Warszawa, 16.11.2021 (ISBnews) – Prairie Mining Limited planuje rozpocząć analizy geologiczne w terenie w projekcie Arctic Rift Copper (ARC) położonym na Grenlandii w maju 2022 r., poinformował ISBnews prezes Ben Stoikovich. Celem badań jest doprowadzenie do tego, by w 2023 r. mogły rozpocząć się odwierty.

“W najbliższym czasie będziemy kontynuować analizy geologiczne. Na szczęście sporą część tego procesu możemy wykonać zdalnie, przy pomocy obrazu satelitarnego i narzędzi geofizycznych. W maju przyszłego roku wyślemy zespół w teren” – powiedział Stoikovich w rozmowie z ISBnews.Podkreślił, że część Grenlandii, w której znajduje się projekt, to arktyczna pustynia, gdzie nie ma warstwy gleby i nie rosną rośliny, ani nie zamieszkują jej zwierzęta. W efekcie poszukiwanie złóż jest znacznie ułatwione. Jednocześnie wyzwaniem logistycznym jest przetransportowanie pracowników w odległy rejon słabo zaludnionego terytorium.

“Struktura tej transakcji zakłada joint venture. Spółka, która odkryła ten projekt, to Greenfields Exploration, a jej założyciel – Jonathan Bell – to doktor geologii. Razem z zespołem prowadził prace poszukiwawcze na Grenlandii od pięciu lat. Ten zespół będzie z nami pracować zarządzając projektem eksploracyjnym przez następne dwa i pół roku” – wyjaśnił prezes.

Pierwszy sezon badań w terenie będzie trwał od maja do września 2022 r. Geologowie rozpoczną prace od miejsc, w których już zidentyfikowano obecność miedzi, a następnie będą stopniowo rozszerzać poszukiwania.

“Celem przyszłorocznego programu działań w terenie jest przygotowanie do wykonania odwiertów w 2023 r.” – dodał Stoikovich.

Dalsze działania będą zależały od wyników kolejnych faz.

“Mam nadzieję, że w ciągu kolejnych dwóch lat będziemy mogli określić, jak duże jest złoże miedzi, ale możliwe, że zajmie to dłużej” – wskazał także prezes.

Spółka w ramach transakcji zainwestuje łącznie do 10 mln AUD w projekt Arctic Rift Copper w ciągu pięciu lat.

“Mamy środki pieniężne w bilansie spółki, oprócz tego ogłosiliśmy emisję akcji z prawem poboru – łącznie będziemy mieli dostęp do ok. 9 mln AUD na sfinansowanie najbliższych etapów prac. Nie planujemy obecnie pozyskiwania dodatkowych środków” – podsumował Stoikovich.

W ubiegłym miesiącu Prairie Mining zawarła z Greenfields Exploration umowę earn-in w celu nabycia do 80% udziałów w projekcie Arctic Rift Copper (ARC) położonym na Grenlandii. Łączny koszt nabycia udziałów wyniesie 10 mln AUD.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza. Jest notowana na GPW od 2015 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw livechat | gpw pekao | livechat akcje kupno | kantorowy kurs rubla | najniższy kurs hrywny | neuca notowania | kursy kryptowalut prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here