Naga MarketsByły pracownik Rezerwy Federalnej (FED) został skazany na 12 miesięcy nadzoru kuratora i musi zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy dolarów, w związku z zainstalowaniem nieautoryzowanego oprogramowania Bitcoin na serwerach banku centralnego.


2 lata wydobycia BTC na federalnych komputerach

Nicholas Berthaume, który pracował jako analityk systemów komunikacji w waszyngtońskim oddziale FED, bez wiedzy swoich przełożonych korzystał na federalnych komputerach z oprogramowania umożliwiającego wydobywanie Bitcoinów. Proceder miał trwać od marca 2012 do czerwca 2014 – zgodnie z dokumentami sądowymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podaje Wall Streeet Journal, w związku z naruszeniami N. Berthaume został zwolniony z pracy, a w październiku 2016 roku zdecydował się pójść na ugodę z amerykańskim sądem rejonowym w Kolumbii przyznając się do bezprawnego wykorzystania własności rządowej, za co grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy dolarów i rok pozbawienia wolności.

Nadal nie wiemy ile BTC wykopano

Użytkownicy sieci Bitcoin „wykopują” cyfrowe monety udostępniając moc obliczeniową swoich maszyn biorąc bezpośredni udział w rozwoju sieci oraz przetwarzania transakcji. Berthaume korzystając z serwerów rządowych mógł liczyć na dostęp do zdecydowanie silniejszych komputerów, niż przeciętny sprzęt domowy – teoretycznie więc mógł wydobyć większą ilość BTC. Nie jest jednak wiadomo ile oskarżony zarobił na całym procederze.

W trakcie dochodzenia udało się ustalić, że zmodyfikował jednocześnie partę ustawień bezpieczeństwa, aby ułatwić sobie dostęp do serwerów z własnego domu. Kiedy podejrzany po raz pierwszy skonfrontował się z biurem prokuratora nie przyznał się do instalacji oprogramowania, a następnie zdalnie je usunął.

Cała sprawa nie wpłynęła na fizyczne straty lub utratę cennych informacji poniesionych przez FED – w związku z tym ostateczna kara nie jest surowa. Rezerwa Federalna postanowiła jednak zwiększyć kontrolę nad swoimi pracownikami i usprawnić informatyczne systemy zabezpieczeń.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here