Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęła wczoraj dochodzenie przeciwko byłemu pracownikowi Apple Inc. – Gene Daniel Levoff. Zarzuty jakie stawia SEC mówią, że Levoff miał dostęp do poufnych danych spółki, które wykorzystywał niezgodnie z prawem do kupowania akcji Apple przed publikacją raportów kwartalnych.


Levoff miał dostęp do poufnych dokumentów, zanim zostały one podane do informacji publicznej. Odpowiadał on między innymi za sprawdzanie poprawności wyników finansowych spółki. Jak informuje SEC, Levoff miał kupić akcje Apple przed opublikowaniem raportów, co przyniosło mu około 382 000 dolarów (USD) zysku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Apple zapłaci francuskiemu fiskusowi $570 mln zaległych podatków

SEC domaga się od Levofffa zwrotu nielegalnie osiągniętego zysku wraz z odsetkami. Dodatkowo instytucja chce odebrać mu prawo do sprawowania stanowiska dyrektora w spółkach publicznych. Sprawa została wniesiona do sądu okręgowego w Newark w stanie New Jersey.

Cytując szefa SEC:
“Domniemane wykorzystanie przez Levoffa dostępu do informacji finansowych spółki jest poważne, jest on całkowicie odpowiedzialny za ich wykorzystanie ich do insider tradingu”

Sytuacja techniczna na wykresie Apple

Na wykresie Apple nie widać reakcji na tę sprawę. Po ostatnich silnych wzrostach spółka znajduje się w rejonach 170$ za akcję. Patrząc na sytuację techniczną, zarówno do oporu, jak i wsparcia rynek ma sporo przestrzeni. Najbliższy ważny opór wypada dopiero przy poziomie 184$, a wsparcie przy 158$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów, wygeneruje sygnał do większego ruchu trendowego.

Wykres apple
źródło: xStationConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here