Naga MarketsAmerykańskie Biuro Etyki Rządowej (OGE) wydało pracownikom federalnych polecenie o konieczności raportowania posiadania kryptowalut, tak wynika z nowego rozporządzenia wydanego 18 czerwca. Nowe przepisy dotkną około 2 miliony osób zatrudnianych przez rząd, w tym pracowników Departamentu Bezpieczeństwa, Armii i Wydziału Sprawiedliwości.

Według opublikowanej notki, OGE nie uważa kryptowalut za prawdziwy pieniądz ani legalny środek płatności. Wprowadzone zasady będą obowiązywać zarówno monety, jak i tokeny otrzymane w wyniku ICO czy poprzez wykorzystanie technologii blockchain.

„Należy złożyć raport o posiadaniu kryptowalut, jeśli ich wartość będzie przekraczać 1000 USD na koniec okresu rozliczeniowego lub jeśli w czasie pomiędzy raportami przyniosły one przychód przekraczający 200 USD. Należy podać nazwę wirtualnej waluty oraz giełdę czy platformę, na której jest ona przetrzymywana” – możemy przeczytać w notce.

Pracownicy federalni mają obowiązek zgłaszać transakcje powiązane z różnego rodzaju papierami wartościowymi. Według rozporządzenia, obowiązek zgłaszania danego aktywa zależy od tego, czy zostanie uznany za papier wartościowy. Jeśli nie jest to jednoznacznie określone, agencja rekomenduje zgłoszenie transakcji czy posiadania zgodnie z „etyką urzędniczą”.

Rozporządzenie określa cyfrowe aktywa jako „aktywa inwestycyjne”, które mogą prowadzić do konfliktu interesów wśród pracowników rządowych posiadających je. OGE stwierdza również, że może wydać uaktualnione wskazówki działania wraz z „lepszym poznaniem wirtualnych walut”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here