Naga MarketsPracownicy w lokalnej siedzibie Narodowej Policji Ukrainy w Równem, nocą zajmowali się kopaniem kryptowalut – informują lokalne wiadomości 368.media.

Powołując się na materiały z postępowania karnego, 368.media informuje, że pracownicy miejscowego wydziału komunikacji policji zostali oskarżeni o kradzież energii elektrycznej w celu wydobycia kryptowalut w miejscu pracy. Istnieje podejrzenie, iż nieokreśleni bliżej pracownicy kopali kryptowaluty w miejscu pracy przez cztery miesiące.

Nie wiadomo na razie, jak dużo prądu zostało skradzione, a także wydobywaniem jakich kryptowalut zajmowali się oskarżeni. Wiadomo natomiast, że funkcjonariusze odpowiednia polskiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji, znaleźli w kwietniu sprzęt do wydobywania kryptowalut w biurze Wydziału Komunikacji.Skonfiskowaniu w sumie osiem kart graficznych, sześć zasilaczy, dwa dyski twarde, płytę główną i pełny system komputerowy. Wydobywanie kryptowalut na Ukrainie jest legalne, a ich prawny i regulacyjny status zostanie wkrótce unormowany, zgodnie z projektem ukraińskiego parlamentu wydanym w zeszłym tygodniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here