Naga MarketsPracownicy na Kostaryce mogą otrzymywać część swojej pensji w kryptowalutach i jak się okazuje nie byłoby to sprzeczne z prawem. Przepisy pozwalają firmom wypłacanie wynagrodzenia nie tylko w walucie ale także dobrami, eksperci twierdzą że dotyczy to też krypto.

W kraju rozwija się pojęcie „quasi-pieniędzy” czyli każdego aktywa które może zostać użyte jako środek płatniczy i jest powszechnie akceptowane w społeczności.

„Ten trend może się utrzymać w kraju, jednak w żaden sposób nie zastąpi płatności tradycyjnych i płynnej gotówki. Będzie to raczej zachęta dla pracowników, którzy mogliby zadecydować czy chcą w ten sposób otrzymywać zapłatę za swoje usługi” – twierdzi Rolando Perlaza z dużej firmy prawniczej.

Co ciekawe w październiku zeszłego roku bank centralny Kostaryki (CBCR) orzekł, że kryptowaluty są poza krajowym systemem bankowym, a osoby korzystające z nich podejmują własne ryzyko finansowe. Mimo to, rynek kryptograficzny w kraju rozwijał się stabilnie w ostatnich latach, rosła liczba przedsiębiorców którzy akceptowali kryptowaluty jako forma płatności, w tym wiele hoteli i operatorów turystycznych.

Kostaryka pozostaje nadal względnie otwartym krajem w przestrzeni krypto, w stolicy San Jose (a także w innych miastach) powstają jak grzyby po deszczu bankomaty bitcoinowe. Po drugie tania energia ze źródeł odnawialnych (słońce oraz wiatr) pozwalają na dogodne warunki dla minigu kryptowalut.

„Zielona energia jest dobra dla nas i dla planety, musi być istotną częścią każdego projektu związanego z krypto” – tłumaczy Daniel Yepez z SH Mining Technologies.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowaluty wkrótce uregulowane na Ukrainie?
Następny artykułKoreański odpowiednik PSB oskarżany o słaby nadzór nad giełdami
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here