Naga MarketsPracownia Nowych Technologii (PNT) otrzymała w tym tygodniu lekkiego kuksańca od Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin (PSB). Organizacja publicznie szuka osób, które czują się poszkodowane przez działalność firmy. Ta z kolei przechodzi do medialnej kontrofensywy i chwali się nową inwestycją w Iranie.


Ten poniedziałek był wybitnie niemiły dla Szczepana Bentyna. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało list otwarty, w którym organizacja prosi o kontakt osoby, które czują się poszkodowane przez działalność jego firmy. Z treści dokumentu można wywnioskować, że Pracownia Nowych Technologii okazała się biznesowym niewypałem.

Operacja “Irańska Kontrofensywa”

W odpowiedzi PNT wyjaśnia, że problemy faktycznie ma, ale mają one charakter tymczasowy. Całość oświadczenia można znaleźć tutaj.

Mało tego, firma chwali się swoją nową inwestycją w… Iranie. Na stronie firmy czytamy:

“Pracownia Nowych Technologii już w połowie roku 2018 rozpoczęła rozpoznanie rynku irańskiego pod względem rozbudowy bądź przeniesienia operacji. Publikacja projektu ustawy Irańskiego Banku Centralnego zbiegła się z czasem kiedy dobiegły końca trzymiesięczne negocjacje zakończone podpisaniem umowy na przeniesienie części serwerowni PNT na tereny dawnej Persji. Do końca lutego pierwsze komputery należące do PNT powinny rozpocząć pracę w Iranie.”

Dlaczego to państwo? PNT wyjaśnia:

“Z końcem stycznia Bank Centralny Iranu opublikował projekt regulacji dla rynku walut cyfrowych, znoszą w ten sposób wcześniejszy zakaz używania kryptowalut. Projekt ma rozjaśnić sytuację prawną i zdefiniować granice handlu, użytku jak i wydobycia kryptowalut w kraju.”

Całą sytuację skomentował dla Szczepan Bentyn:

“Inwestycja w Iranie po pierwsze przywróci zdolność produkcyjną i pozwoli wykazać większy zysk na działalności operacyjnej. Po drugie wzmocni pozycję spółki na rynku polskim i międzynarodowym. Dzięki bardzo atrakcyjnym stawkom za energię elektryczną wydłuży rentowność spółki w czasie oraz otworzy nowe możliwości generowania zysku.”

Pierwsze koparki kryptowalut mają zostać uruchomione w Iranie jeszcze w lutym.

Decydujące miesiące

Jak na razie pytaniem bez odpowiedzi pozostaje to, jak dalej potoczą się losy firmy. Czy problemy finansowe, do których PNT niejako się przyznaje, faktycznie zostaną załagodzone zagranicznymi inwestycjami (przedsiębiorstwo przeniosło już część swojego sprzętu do Rosji)? Przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych paru miesięcy.

Obecnie wiele kopalni kryptowalut ma problemy z prowadzeniem swojego biznesu. Powodem są oczywiście spadki na rynku cyfrowych walut. Ewentualna zmiana trendu może być dla nich zbawienna. Pytanie, kiedy nadejdzie i czy nie będzie już za późno…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Jak widać sytuacja się chyba unormowała. PNT się utrzymało podczas gdy wielu upadło, Iran ostatecznie się sprawdza, a Bentyn nie schował głowy w piasek i chociażby bierze udział w eventach. Dobrze, że tak się to potoczyło.

  2. Iran wydaje się kontrowersyjny, ale w sumie jakie jest inne wyjście? Mam nadzieję, że im się uda i wreszcie ta cała nagonka na PNT się skończy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here