Pracownia Nowych Technologii kończy działalność. O sprawie napisała na swojej stronie internetowej.
- PNT ostatecznie kończy swoją działalność.
- Problemy firmy były powiązane ze spadającym kursem kryptowalut w ostatnich latach.
Pracownia Nowych Technologii – historia w pigułce
Warto przy tej okazji przy pomnieć, że Pracownia Nowych Technologii (PNT) rozpoczęła swoją działalność w lutym 2017 roku. Celem jej funkcjonowania był rozwój rynku miningu kryptowalut poprzez budowę kopalni cyfrowych walut. Udało się zrealizować 3 projekty, do których Inwestorzy mogli dołączać w roli Wspólników/Udziałowców w spółkach celowych.
Te artykuły również Cię zainteresują
Problemy pojawiły się niestety wraz ze spadkami kursu BTC i wszystkich kryptowalut.
– W wyniku powyższych wyzwań [chodzi o bessę na rynku – przyp. jw], z którymi mierzyły się projekty serwerowni PNT, a także nieprzychylnych kroków kilku Wspólników, działających na szkodę pozostałych Udziałowców poprzez m.in. próbę zaspokojenia swojej pożyczki w pierwszej kolejności kapitałem należącym do wszystkich inwestorów, jedna ze spółek w 2019 roku została postawiona w stan restrukturyzacji – wspominają teraz na www PNT władze projektu – W ocenie zarządzających PNT, mimo trudnej sytuacji rynkowej, istniały szanse na wypracowanie zysku, który pokryłby większą część zainwestowanego kapitału dla Udziałowców – dodają.
Próby ratunku
PNT chciano ratować, ale ostatecznie – jak twierdzą jej władze – “znacząco przedłużające się, kosztowne procedury, konieczność uzupełniania dokumentacji w obliczu dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, następnie wyznaczanie odległych terminów spotkań przez sąd, potem wstrzymanie działań sądów w wyniku pandemii koronawirusa, a ostatecznie zaistniały halving w sieci bitcoin, przyczyniły się do podjęcia decyzji o zamknięciu procesu restrukturyzacji z zamiarem wejścia w stan upadłości w tej jednej spółce.”
Warto zauważyć, że PNT poszukiwało w ostatnich latach taniej energii. Koparki projektu znajdowały się m.in. w Iranie. Niestety, jak widać, ostatecznie PNT znika z rynku.
– Inwestorzy/Wspólnicy na każdym etapie inwestycji mogli liczyć na komplet informacji, przed przystąpieniem do projektu otrzymywali umowy i zapoznawali się z ich zapisami. W trakcie trzyletniej działalności PNT, zorganizowano 10 stacjonarnych zgromadzeń Wspólników, 9 spotkań online ze Wspólnikami, a także kilkanaście spotkań Inwestorów z przedstawicielami Biura Obsługi Inwestora oraz indywidualnych z Zarządem – podsumowują swoją działalność pod kątem kontaktu z inwestorami twórcy PNT.
Autor poleca też:
- Cyfrowe waluty zagrażają dolarowi – uważają eksperci JPMorgan
- Peter Mallouk: nie kupuj bitcoina i złota – zaufaj rządowi
- Birma zakazuje handlu kryptowalutami i grozi więzieniem właścicielom giełd z tego rynku. Sprawa budzi kontrowersje