Naga Marketstax podatkiOd 1-ego sierpnia 2019 roku, osoby które nie ukończyły 26-ego roku życia mogą złożyć oświadczenie do pracodawcy, w którym rezygnują z pobierania zaliczki na poczet podatku PIT.

Zgodnie z ustawą w 2020 roku to zwolnienie będzie odbywał się w sposób automatyczny, bez konieczności składania oświadczeń. Zwolnienie obowiązuje kwoty z I-ego progu podatkowego, czyli do 85 528 zł. W sytuacji przekroczenia progu, podatek będzie obowiązywał jedynie od nadwyżki. Jednakże nie obowiązuje to wszystkie formy zatrudnienia. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, na umowie zlecenie, bądź na kontrakcie menadżerskim, dalej będą zobligowane odprowadzać podatek.

Jakie kroki powinni podjąć pracodawcy,zatrudniający młodych pracujących? Czy będą zobligowani do wystawiania PIT-u, osobom zwolnionym z podatku? Kto będzie bezkosztowym pracownikiem dla pracodawcy? Na te pytania odpowiada Marek Gadacz – partner w firmie Crido.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here