Naga MarketsPozytywne rekomendacje dla PKO BP. Czas na wybicie 30 zł? W wydanej przed przerwą świąteczną rekomendacji DM BDM dla spółki PKO BP, zaleca się kupno akcji banku z ceną docelową przy 31 zł. Podobną rekomendację w ostatnich dniach wydał Haitong Bank, wyceniając akcje spółki na poziomie 32,90 zł.

W raporcie Haitong Banku najwięcej uwagi skupia się na dywersyfikacji przychodów banku oraz ogólnym wzroście gospodarczym w przyszłym roku, co zapewni poprawę na rynku kredytów. Z kolei DM BDM uzasadnił nową wycenę głównie pozytywnym zaskoczeniem wynikami za drugi i trzeci kwartał. Zdaniem autora raportu, już w 2021 roku bank wróci na ścieżkę wzrostu, co pozwoli na wypłatę dywidendy sięgającej 4%. Nawet dwukrotnie wyższa stopa dywidendy może czekać akcjonariuszy z podziału zysku za 2021 rok.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółce najbardziej szkodzą kredyty frankowe, które zdaniem analityków obniżają wyniki o nawet 20%.

„Zakładamy, że rezerwy na walutowe kredyty hipoteczne pozostaną stałym element wyników banku i wyniosą PLN 780m w 2021 r. wobec PLN 740m w 2020 r. oraz PLN 450m w 2019 r. Według naszych szacunków bez uwzględnienia rezerw na kredyty FX wynik netto PKO BP w 2021/22 byłby o odpowiednio 20/22% wyższy” – dodano.

Jeden z liderów bankowego odbicia

Wykres pokazuje, że listopadowe odbicie w sektorze bankowym było na PKO BP jednym z mocniejszych. To może oznaczać, że sentyment do spółki jest pozytywny. Najbliższym celem popytu powinno być wybicie poziomu 30 zł. Kolejny opór mamy w rejonie 33 zł.

pko bp

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here