Naga MarketsO 14:30 rynki poznał serię danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych dotyczących wskaźnika PCE (indeksu cen wydatków konsumpcyjnych) w styczniu. Główny wskaźnik wzrastał, a bazowe PCE pozostało bez zmian.


W grudniu inflacja PCE plasowała się na poziomie 1,6% rdr, w styczniu analitycy spodziewali się wzrostu do 2,0%. Ten ostatecznie okazał się delikatnie gorszy i plasował na poziomie 1,9%. Dla obserwatorów amerykańskiej inflacji mogłaby być to naprawdę dobra informacja, jednak fakt, że bazowe PCE utrzymało się na 1,7% powinno przynajmniej jeszcze przez chwilę ostudzić nadmierną euforię.

O 14:30 pojawiły się również dane dotyczące rachunku bieżącego Kanady za Q4 2016, które zaprezentowały się słabo przed decyzją w sprawie stóp procentowych zaplanowaną na 16:00. Bilans osuwał się do -10,7 miliarda dolarów, a wynik wcześniejszy zweryfikowano do -19,8 mld.

W efekcie na USD/CAD widzieliśmy próbę rozrysowania nowych szczytów intraday, ta jednak jak na razie okazała się nieskuteczna. Środowa sesja na korzyść dolara, jednak kanał zmienności jest dosyć wąski i wynosi około 50 pipsów:

USD/CAD M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here