Naga MarketsSpadek wartości akcjiRynki giełdowe w Europie zakończyły wczorajszy dzień spadkami, ponieważ obawy o kondycję globalnej gospodarki wciąż wpływają na nastroje. FTSE 100 stracił najwięcej, ponieważ akcje ropy, górnictwa i banków zanotowały największą zniżkę. Sektor zasobów naturalnych mocno ucierpiał, ponieważ inwestorzy obawiali się, że popyt na metale i ropę spadnie.


Rynki akcji w strefie euro również zakończyły sesję niżej, pomimo sugestii, że Europejski Bank Centralny (EBC) rozpocznie duży pakiet stymulacyjny w przyszłym miesiącu. Olli Rehn z EBC wezwał do „znaczącej i wpływowej” polityki. Bankier powiedział, że lepiej jest “zrobić za dużo, niż za mało” jeśli chodzi o dodatkowe środki polityczne. Wiele banków strefy euro wciąż kuleje po czasachkryzysu kredytowego, a perspektywa jeszcze głębszych ujemnych stóp procentowych depozytów może zaszkodzić branży, która już cierpi.

W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy obniżki stóp procentowych w wielu ważnych gospodarkach, takich jak Australia, Nowa Zelandia, Indie i USA i wydaje się, że EBC chce podążyć ich tropem. W tym tygodniu publikacje z niemieckiej gospodarki okazały się bardzo słabe i krążą już pogłoski o recesji. Strefa euro również zmaga się z możliwością Brexitu bez porozumienia i wydaje się, że bankier centralny przygotowuje rynek na poluzowanie polityki pieniężnej w celu osłabienia euro.

 S&P 500 zanotował niewielki wzrost zeszłej nocy, gdy rynek odbił się nieco po dużych stratach poniesionych w środę, podczas gdy NASDAQ 100 zakończył lekko na minusie. Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w lipcu o 0,7%, co pomogło dolarowi. Odwrócenie krzywej dochodowości wystraszyło traderów, ale gdy spojrzy się na wskaźniki ekonomiczne, gospodarka USA jest w dobrym stanie. Rynek miejsc pracy jest silny, zarobki są wyższe niż CPI, a pracownicy wydają pieniądze, więc możemy spodziewać się dalszych opóźnień w planach obniżek stóp procentowych przez Fed w przyszłym miesiącu.

Rynki akcji w Azji notowały wzrosty, ponieważ nastroje poprawiły się, co utorowało drogę do polowań na okazje.

Wczoraj szterling notował zwyżkę, ponieważ raport ze sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii wykazał wzrost o 0,2% w lipcu, co z przekroczyło prognozę -0,2%. To był dobry tydzień dla brytyjskich raportów ekonomicznych, ponieważ stopa bezrobocia jest nadal bardzo niska, płace są wysokie, inflacja bazowa jest wyższa, a sprzedaż detaliczna solidna.

O godzinie 14:30 napłyną raporty z sektora mieszkaniowego USA. Pozwolenia na budowę mają wynieść 1,27 miliona i oczekuje się, że wynik w rozpoczętych budowach domów wyniesie 1,26 miliona.

Raport o nastrojach konsumenckich University of Michigan napłynie o godzinie 16:00, a ekonomiści spodziewają się, że odczyt spadnie do 97,2 z 98,4 w lipcu.

EUR/USD – kurs pozostaje w szerszym trendzie spadkowym w 2019 roku. Jeżeli będzie on kontynuowany, notowania mogą dotrzeć do 1,1000. Opór dla wzrostów znajduje się przy poziomie 1,1300, przy 200-dniowej MA.

GBP/USD – para notuje spadki od połowy marca i jeśli trend się utrzyma, kolejnym celem może być poziom 1,2000. Obszar przy 1,2200 może stanowić obecnie opór.

EUR/GBP – kurs notował wzrosty przez ponad dwa miesiące i jeżeli utrzyma się powyżej 0,9200, notowania mogą dotrzeć do 0,9410. Spadki mogą skierować się w okolice 0,9089.

USD/JPY – kurs pozostawał w trendzie spadkowym od kwietnia i jeżeli tendencja się utrzyma, notowania mogą dotrzeć w okolice 104,63. Opór znajduje się przy 50-dniowej MA na poziomie 107,72.

FTSE 100 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 36 punktów, przy 7,103.

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 58 punktów, przy 11,470.

CAC 40 – oczekiwany wzrost na otarcie o 24 punkty, przy 5,260.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

Sentyment rynkowy CMC Markets:

US 30 – sentyment na kontrakcie na amerykański indeks Dow Jones wskazuje na pewne niezdecydowanie w decyzjach Klientów: po stronie ilościowej utrzymuje się równowaga 50%, bez zmian w stosunku do wczoraj. W przypadku wartości pozycji, dominują transakcje niedźwiedzie: w chwili obecnej 59% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o 1 punkt procentowy wyżej niż odczyt z czwartku.

Germany 30 –  wzrostowe nastroje utrzymują się wśród Klientów posiadających ekspozycję na niemiecki indeks DAX: pod względem ilościowym pozycje Kup stanowią 66% (spadek o dwa punkty w stosunku do wczoraj), a po stronie wartości transakcji, pozycje długie stanowią 55%, ze spadkiem o 5 punktów.

EUR/USD – Klienci posiadający otwarte pozycje na ten parze walutowej wciąż oczekują umacniania się euro w stosunku do dolara: ilościowo pozycje Kup stanowią podobnie jak wczoraj 61%, a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje długie dominują w 60% (wzrost o 1 punkt).

David Madden (Analityk Rynkowy CMC Markets UK)tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here