Naga MarketsCzytając moje analizy miałeś okazję się przekonać, że analizę techniczną ograniczam do kilku podstawowych formacji cenowych i zawsze są one tylko potwierdzeniem dobrze przeprowadzonej analizy fundamentalnej. Natomiast dziś chciałbym spojrzeć na rynek miedzi z odwrotnej  perspektywy: najpierw technicznej a później fundamentalnej.

Kilka tygodni temu, zauważyłem i podzieliłem się z czytelnikami portalu comparic.pl interesującym setupem overbalance na wykresie tygodniowym cen miedzi: (https://comparic.pl/miedz-obliczu-handlowej-burzy-raport-surowcowy/)

Wykres tygodniowy cen miedzi na dzień 6 kwietnia.

Cena nadal świetnie respektuje tą formację i zmierza po nowe, lokalne szczyty.

Wykres tygodniowy cen miedzi.

Na wykresie dziennym możemy natomiast zauważyć, że cena porusza się w kanale wzrostowym i przy jego dolnym ograniczeniu szukałbym miejsca do zajęcia pozycji długiej.

Wykres dzienny cen miedzi.

Wszystkie analizy mojego autorstwa możesz śledzić pod tagiem – raport surowcowy.

A teraz zastanówmy się czy fundamenty wspierają technikę. Przede wszystkim,  wzrosty są spowodowane pozytywnym sentymentem na całym rynku metali, szczególnie w ubiegłym tygodniu. Wynikał on przede wszystkim z luzującego się napięcia pomiędzy Chinami a USA , co wyraża się m.in. wypowiedź  Xi Jinpinga, dotyczącej planów liberalizacji handlu międzynarodowego przez Chiny. Jeśli tendencja zostanie zachowana i potencjalna wojna handlowa odejdzie na boczny tor, ceny miedzi powinny znów zmierzać na północ. Potencjalne zagrożenie istnieje jeszcze w samej chińskiej gospodarce. Ubiegłotygodniowy raport odnośnie stanu gospodarki Państwa Środka lekko rozczarował. Kluczowy wskaźnik dla cen miedzi – dynamika produkcji przemysłowej w marcu okazała się być niższa od oczekiwań. Natomiast sprzedaż detaliczna i PKB spełniły już przewidywania analityków, stąd dalsze wzrosty cen były możliwe. To właśnie Chiny są największym konsumentem miedzi i jednocześnie zajmuje trzecie miejsce na liście największych producentów tego surowca.

Handel miedzią jest możliwy na platformie TMS Broker – wypróbuj już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here