Naga MarketsBanknot o nominale 20 euro EURPrawdopodobnie zbyt optymistyczne jest obecne oczekiwanie inwestorów co do emisji wspólnego długu UE, choć obecne poziomy cenowe zwiększają atrakcyjność zakupu euro na rynku opcji, wskazują analitycy z Nordea. Eksperci z Danske Banku także dostrzegają potencjał wzrostu wspólnej waluty. Kurs EUR/USD charakteryzuje się dziś niską zmiennością oscylując przy poziomie 1,09.

  • Niemcy i Francja chcą wdrożyć pakiet pomocy w wysokości 500 mld EUR
  • UE może wycofać MIFID II by wesprzeć gospodarkę w walce z pandemią

Kurs EUR/USD: Czas kupić bilet na poziom 1,20 – Nordea

Kurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,20, gdy krajom UE uda się znaleźć konsensus
Merkel i Macron chcą wdrożyć pakiet pomocy 500 mld euro, aby pomóc UE w wychodzeniu z pandemii i zrobić krok w kierunku ściślejszej integracji

Dostrzegamy bardzo niskie ryzyko, że orzeczenie niemieckiego trybunału konstytucyjnego okaże się średniookresową przeszkodą dla działań EBC. Jeżeli francusko-niemiecka propozycja emisji wspólnego długu przejdzie test w nadchodzącym tygodniu i uzyska wsparcie z całej UE-27, uważamy, że byłoby to ważne wydarzenie pozytywne dla euro – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Euro mogłoby również uzyskać wsparcie, jeżeli nowe środowisko regulacyjne w strefie zostanie dodane do pomysłu wspólnego długu UE. Prawodawcy w ostatnich dniach zaczęli poważnie się zastanawiać czy wycofać MIFID II, co prawdopodobnie byłoby dużym pozytywem dla rentowności sektora bankowego oraz dla wzrostu ogólnej akcji kredytowej.

Jeżeli założyć, że MIFID II zostanie wycofany to uważamy, że poziom 1,20 na EURUSD może zostać osiągnięty – dodano.

Perspektywy globalne wskazują na lepsze nastawienie do euro

Podczas gdy w zeszłym tygodniu para EUR/USD naruszyła 1,10, tydzień ostatecznie zakończył się w okolicach 1,09 w miarę wznowienia konfliktu między USA, a Chinami. Analitycy w Danske Banku dostrzegają możliwe kolejne zmiany, które będą miały pozytywny wpływ na wspólną walutę.

Uważamy, że kurs EUR/USD będzie nadal kształtował się w okolicach poziomu 1,09 (odchylenie 1,07 – 1,11) w zależności w dużej mierze od globalnych trendów reflacyjnych – wskazano w raporcie.

Dostrzegamy możliwość dalszej aprecjacji euro zwłaszcza, że ​​UE prawdopodobnie osiągnie porozumienie i państwa członkowskie podpiszą przyjazną umowę budżetową, biorąc pod uwagę, że stoją za nią zarówno Francja, jak i Niemcy – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here