Naga MarketsZgodnie z czerwcowym raportem z amerykańskiego rynku nieruchomości zarówno building permits (pozwolenia na budowę) oraz housing starts (rozpoczęte budowy domów) notowały wzrost, pokonując oczekiwania analityków i odbijając od majowych dołków.


Zezwolenia na budowę na 1,254 mln

Czerwcowa wartość building permits wyniosła 1,254 miliona pokonując prognozy analityków (1,20 mln) oraz wyniki majowe (1,168 mln). Dzięki temu dynamika wskaźnika w ujęciu miesięcznym notowała mocne odbicie o 7,4% (z -4,9% obserwowanych w poprzednim okresie).

Czy wiesz że…
Pozwolenia na budowę
– to rodzaj autoryzacji, który musi zostać przyznany przez rząd lub inny organ regulacyjny przed rozpoczęciem w pełni legalnej budowy nowego budynku lub modernizacji już istniejącej nieruchomości. Amerykańskie biuro ds. spisu powszechnego (U.S. Census Bureu) raportuje ogólną liczbę miesięcznych pozwoleń na budowę każdego 18 dnia miesiąca nastgępnego. Oznacza to, że building permits za wrzesień publikowane są w październiku itd. Więcej w słowniku makro Comparic.pl.

Podsumowanie raportu z rynku nieruchomości. Źródło: Biuro cenzusowe

Pozwolenia na budowę z najlepszą dynamiką od czterech miesięcy

Rezultat housing starts również pozytywnie zaskoczył analityków przy dynamikę 8,3% (prognoza 5,8%, poprzednio -2,8% po spadkowej rewizji). Łącznie w czerwcu udzielono 1,215 miliona pozwoleń (prognoza 1,155 miliona, poprzednio 1,122 mln).

O ile wyniki w czerwcu uległy poprawie i popyt utrzymuje się na zdrowych poziomach, to przedsiębiorcy związani branżą budowlaną są zaniepokojeni rosnącymi kosztami materiałów. Sentyment na rynku nieruchomości znajduje się obecnie na ośmiomiesięcznych minimach, o czym informowaliśmy między innymi w porannym przeglądzie makro.

Źródło: Biuro cenzusowe

Czy wiesz że…
Rozpoczęte budowy domów (ang. housing starts) – raport New Residential Construction publikowany przez U.S. Commerce Department, który wskazuje całkowitą liczbę rozpoczętych budów nieruchomości mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych w danym miesiącu. Raport, którego publikacja następuje w okolicach 17 dnia każdego miesiąca, zawiera w sobie również informacje dotyczące liczby wydanych pozwoleń na budowę oraz oddanych mieszkań do użytku. Więcej informacji w słowniku makro Comparic.pl.

Na dolarze brak wyraźniejesz euforii?

Pomimo dobrych danych z rynku nieruchomości w USA, dolar amerykański nie reagował silniejszą aprecjacją. W przypadku głównych par aprecjacja wyniosła co najwyżej kilka pipsów. Eurodolar zatrzymał się na poziomie wsparcia 1.5300, którego nie jest w stanie pokonać:

EUR/USD M15

USD/JPY podejmował próbę wzrostów, ta została jednak zablokowana przez opór 111.95 oraz średnią 33SMA:

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

USD/JPY M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here