Naga MarketsPozyskiwanie zielonej energii przez gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa | Debata Invest Cuffs 2021W trakcie konferencji Invest Cuffs 2021 odbyła się debata zatytułowana “Pozyskiwanie zielonej energii przez gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa”. Redaktor Comparic Marcin Podlacki zadawał pytania gościom, którymi byli: Michał Gondek Dyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego w Columbus Energy S.A. oraz Maciej Górski Country Head Poland w Photon Energy Group.

  • Jak wypadł 2020 rok z punktu widzenia spółek?
  • Czy Columbus Energy skorzysta na programie Mój Prąd 3.0?
  • Czy w najbliższych latach, możemy się spodziewać wzrostu popularności PPA w zakresie zakupu energii elektrycznej bezpośrednio od producentów energii ze źródeł odnawialnych?

Te artykuły również Cię zainteresują
Columbus Energy zamierza bilansować energię w stosunku 1:1

Jeszcze do niedawna, w przypadku posiadania instalacji fotowoltaicznej, klienci mogli liczyć na bilansowanie nadwyżki produkcji energii w stosunku 1:0,8 ewentualnie 1:0,7 w zależności od mocy instalacji. Bilansowanie 1:1 od notowanej na NewConnect spółki: Columbus Energy, pozwoli wykorzystać 100% wyprodukowanego prądu ze słońca.

Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Z założenia instalacja fotowoltaiczna produkuje energię ze słońca wtedy, gdy jest jasno. Najpierw trafia ona na Twoje bieżące zużycie – zasila sprzęty w Twoim domu. Natomiast nadwyżka wyprodukowanej energii odsyłana jest do sieci. Usługa bilansowania “Prąd jak powietrze” pozwoli bez kosztowo magazynować w sieci nadwyżki energii wytworzone przez instalację fotowoltaiczną i odbierać je w stosunku 1:1. Dodatkowo, niewykorzystane nadwyżki energii są traktowane bezterminowo, co oznacza, że klient będzie mógł z nich korzystać przez cały okres trwania umowy ze spółką.

Już wkrótce wystartuje kolejna edycja programu rządowego Mój Prąd

Program Mój Prąd stanowi instrument mający wspierać rozwój energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Już pierwszego lipca wystartuje kolejna edycja programu. Jej wdrożenie będzie silnym impulsem dla rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej. Celem programu jest oczywiście zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Z punktu widzenia dużych graczy na rynku oferujących swoje usługi w zakresie instalacji paneli fotowoltaicznych program nie jest czymś bardzo ważnym. Pozwoli na rozwój konkurencji (mniejszych podmiotów), co sprawi, ze rynek będzie stawała się co raz bardziej konkurencyjny.

Invest Cuffs 2021. Invest Cuffs to doroczne spotkanie zrzeszające branżę rynku inwestycyjnego – akcje, waluty, surowce, kryptowaluty, fundusze inwestycyjne.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here