Naga MarketsPożyczka na inwestycje dostępna jest w wielu firmach pozabankowych. Pieniądze z niej możemy przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup nieruchomości, papierów wartościowych czy kamieni szlachetnych. Aby otrzymać pożyczkę na inwestycje czy kredyt dla firm, należy spełnić kilka warunków. Przedstawiamy je poniżej.

Pożyczka na inwestycje – skąd wziąć dodatkowe pieniądze?

Pożyczka dostępna w https://askredyt.pl/ nie musi służyć wyłącznie spełnianiu naszych kosztownych marzeń czy ratowaniu domowego budżetu przed zadłużeniem. Coraz częściej zdarza się, że klienci firm pozabankowych sięgają po pożyczkę na inwestycje. Pożyczają więc pieniądze po to, aby w przyszłości zwróciły im się one z nawiązką. Pożyczka na inwestycje może zostać przeznaczona na dowolny cel. Nie ma więc znaczenia, gdzie chcemy ulokować otrzymane pieniądze. Warunkiem ich zdobycia jest spełnienie warunków narzuconych przez pożyczkodawcę. Dodatkowe pieniądze na inwestycje dostępne są w wielu firmach pozabankowych, które działają w oparciu o minimum formalności. W wielu przypadkach nie będą nam więc potrzebne zaświadczenia o dochodach czy wyciągi z konta z ostatnich kilku miesięcy.

Kto może otrzymać pożyczkę na inwestycje?

Pożyczka na inwestycje dostępna jest dla osób pełnoletnich. Niektóre firmy oferują swoje produkty osobom dopiero od 21 czy nawet 27 roku życia. Przed wyborem pożyczki warto jest sprawdzić, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożądany przez nas produkt. Ubieganie się o pożyczkę na dowolny cel, np. inwestycję, wymaga posiadania:

 • polskiego obywatelstwa;
 • adresu oraz dowodu osobistego;
 • aktywnego telefonu komórkowego;
 • konta bankowego (w większości przypadków);
 • pozytywnej zdolności kredytowej;
 • stałego dochodu;
 • odpowiedniego wieku.

Aby otrzymać pożyczkę na inwestycję, należy wybrać firmę pożyczkową, która odpowiada naszym potrzebom, następnie poprzez stronę internetową złożyć specjalny wniosek. Powinny się w nim znaleźć dane pochodzące z dowodu osobistego. Po ich weryfikacji pożyczkodawca dokona analizy kredytowej i sprawdzi, czy jesteśmy wiarygodni finansowo. Następnie wyda decyzję. Otrzymamy ją telefonicznie lub mailowo.

W co warto inwestować?

Skoro wiemy już, skąd wziąć pieniądze na inwestycje, warto też wiedzieć, w co opłaca się inwestować. Dobrze jest rozpocząć od inwestycji dotyczących rachunku bankowego. Pieniądze uzyskane z pożyczki możemy wpłacić na konto oszczędnościowe lub lokatę. Są one oprocentowane, dlatego po określonym czasie wypłacimy z niego więcej, niż wpłaciliśmy. Korzystnie jest również zainwestować pieniądze w obligacje. To papiery wartościowe emitowane przez różne podmioty. Wystawcy papierów zobowiązują się do ich wykupu w określonym czasie i na konkretnych warunkach. Jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę na temat Giełdy Papierów Wartościowych, możemy zacząć inwestować na niej pieniądze. Musimy jednak wcześniej założyć rachunek inwestycyjny w banku lub biurze maklerskim. Bardzo dobrym i popularnym rozwiązaniem jest inwestowanie w nieruchomości. Jako, że ich wartość ciągle rośnie, opłaca się kupić dom czy mieszkanie, następnie go wynająć lub z zyskiem sprzedać. Inwestycja w nieruchomości gwarantuje stały i długoterminowy dochód. Jeśli nie mamy wiedzy na temat nieruchomości, warto skorzystać z pomocy pośrednika. Pieniądze z pożyczki na inwestycję możemy również przeznaczyć na zakup obcej waluty. Mimo, że jest to ryzykowne, ponieważ wartość walut regularnie się waha, możemy jednak zyskać. W jaki sposób? Wystarczy, że będziemy obserwować kurs na rynku walut i w odpowiednim momencie sprzedamy przechowywane pieniądze. Istnieją osoby, które inwestują pieniądze w alkohol, szczególnie whiskey czy wino. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup kamieni szlachetnych. Również w tych przypadkach przyda nam się pomoc specjalisty.

Kredyt inwestycyjny w banku – warunki

Oprócz pożyczki na inwestycję, istnieją na rynku również kredyty inwestycyjne. To rozwiązania przeznaczone dla firm na ich rozwój. Kredyt inwestycyjny dostępny jest w banku. Jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać? Przede wszystkim ważna jest zdolność kredytowa. Jeśli nasza firma ma zadłużenie, być może nie otrzymamy pieniędzy na inwestycję. Zdarza się jednak, że bank wskaże obowiązkowe zabezpieczenie transakcji, które będzie warunkiem uzyskania kredytu. Kredyt inwestycyjny udzielany jest zwykle długoterminowo. Okres kredytowania wynosi od roku do nawet 20 lat. Koszt kredytu zależy od wkładu własnego przedsiębiorstwa, ryzyka podejmowanego przez bank, a także rodzaju inwestycji. Wymagany przez banki wkład własny wynosi od 20 do 30 proc. inwestycji. Mogą nią być środki trwałe, wartości niematerialne, prawne, udziały czy papiery wartościowe. O kredyt na inwestycję mogą ubiegać się firmy, które jeszcze nie prowadzą działalności. Pieniądze mogą więc im posłużyć do rozwoju przedsiębiorstwa. Kredyt może zostać wpisany w koszt prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak pozyskać kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny uzyskamy w taki sam sposób, jak kredyt gotówkowy. Niezbędna będzie wizyta kredytobiorcy w banku, który udziela finansowania dla firm. Obowiązkiem klienta będzie wypełnienie specjalnego wniosku, wskazanie celu kredytu, a także potwierdzenie swojej zdolności kredytowej. Klient będzie musiał również przedstawić bankowi biznesplan. To dokument, który potwierdza, że dana inwestycja się opłaca i jest możliwa do realizacji z określoną kwotą pieniędzy. Ubiegając się o kredyt inwestycyjny warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • oprocentowanie kredytu (stawka WIBOR, marża);
 • prowizję i ubezpieczenie kredytu;
 • opłatę za przyznanie kredytu lub jego uruchomienie;
 • opłatę za rozpatrzenie wniosku.

Niektóre opłaty są stałe, a niektóre jednorazowe. Warto zwrócić na nie uwagę jeszcze przed aplikacją o kredyt inwestycyjny.

Pożyczka na inwestycję czy kredyt?

Trudno wskazać najlepszy produkt inwestycyjny. Zarówno pożyczka na inwestycję, jak i kredyt, mają swoje wady i zalety. Kredyt inwestycyjny dla firm pozwoli przedsiębiorstwom uzyskać odpowiednio dużo pieniędzy na rozwój działalności. Jest to produkt z długim terminem, dlatego może być spłacany przez kilka lat. Jeśli zależy nam na czasie, warto skorzystać z pożyczki na inwestycję. Dostępna jest ona od ręki. Co ważne, nie będziemy musieli przedstawiać pożyczkodawcy biznesplanu. Pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Formalności ograniczone są do minimum. Najważniejsze jest jednak to, aby podczas wnioskowania o dodatkowe pieniądze być świadomym swojej decyzji. W ten sposób pożyczymy odpowiedzialnie.

Artykuł partneratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here