Naga Marketskursy walut ForexWedług raportu pozycji dużych spekulantów IMM na dzień 9 kwietnia 2019 r. inwestorzy zwiększyli swoje niedźwiedzie pozycje na euro, które wzrosły do ​​najwyższego poziomu od początku grudnia 2016 r. zauważa zespół badawczy w Rabobank.


Zobacz również: Brexit: Rosną szanse na wcześniejsze wybory, kurs EUR/GBP – prognozy dużych banków

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrosły shorty na euro (EUR), spadły na funcie (GBP) – Rabobank

Eksperci z Rabobanku wskazują, iż pomimo odbicia na notowaniach EUR/USD od początku miesiąca, sentyment spekulantów w dalszym ciągu pozostaje pro-spadkowy.

Zasadniczo strefa euro w dalszym ciągu osiąga wyniki gorsze od amerykańskiej gospodarki, a różnica stóp procentowych jest mocno przechylona na korzyść dolara, co znajduje odzwierciedlenie we wzroście długich pozycji netto na dolarze do najwyższego poziomu od czterech tygodni. Patrząc w przyszłość, kurs EUR/USD prawdopodobnie spadnie do 1,10 w perspektywie 6-9 miesięcy – napisano w raporcie.

Pozycje walutowe dużych graczy – euro, dolar, funt, jen

Z kolei pozycje krótkie netto na GBP zostały zmniejszony do najniższego poziomu od czerwca 2018 r.

Para GBP/USD utknęła między linią trendu zwyżkowego poprowadzoną od dołka z grudnia, a oporem wyznaczonym przez marcowe maksimum. W nadchodzących dniach/tygodniu „kabel” najprawdopodobniej zbliży się do punktu przegięcia, tzn. oderwie się od tej fazy konsolidacji – dodano.

Słabnące obawy rynku o globalne spowolnienie doprowadziły do ​​wzrostu krótkich pozycji netto na jenie japońskim. Eksperci wskazują, że zbiegło się to z ostatnim odbiciem na parze USD/JPY, które osiągnęło kluczowy punkt techniczny: opór 112,14 – 112,24 utworzony przez spadki z listopada/grudnia 2018 roku. Obszar ten musi zostać przetestowany, aby poprawić perspektywy techniczne dalszych wzrostów na USD/JPY, co ustanowiłoby również kierunek dla innych klas aktywów, w tym rynków wschodzących.

Kurs euro do funta pozostaje w konsolidacji – Commerzbank

Karen Jones, analityk w Commerzbanku wskazuje, że europejski cross walutowy EUR/GBP nadal konsoliduje przy średniej MA55 (kolor czerwony) w okolicach 0,8641.

Jones uważa, że zamknięcie powyżej średniej MA55 otworzyłoby drogę do lokalnego szczytu 0,8723 oraz średniej MA200 (kolor zielony) 0,8825. Wsparcie 0,8471 nie powinno zostać przebite w najbliższym czasie, a w ocenie ekspert z Commerzbanku może dojść do uformowania w tym miejscu bazy. Głównym wsparciem pozostaje poziom 0,8419 (średnia MA200 na interwale tygodniowym).

Z drugiej strony impulsy wzrostowe mogą się zatrzymać na oporze 0,8825. Powyżej znajduje się szczyt z października 2018 r. 0,8941 – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Wojna handlowa między USA, a Europą? Kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Pozycje walutowe dużych graczy – euro, dolar, funt, jenConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here