Naga MarketsPodczas kolejnej sesji handlowej tygodnia, w środę – na rynek wpływa nota banku Credit Agricole, wobec której bank odradza inwestorom dalsze pozycjonowanie się short na walucie euro (EUR). Według analityków, poprzednie tygodnie handlowe wystarczająco zbiły wspólną walutę, a dane dotyczące strefy euro poprawiają się – na razie bez większej reakcji na wykresie. To może oznaczać, że pary euro – w tym EURUSD mogą zacząć niedługo odbijać. 


Dzisiejsza nota banku Credit Agricole nie powinna dziwić inwestorów handlujących na parach z euro (EUR). Ostatnie tygodnie handlowe były dla kursu euro newralgiczne, a notowania coraz to bardziej osłabiały się wobec większości światowych walut. W tym momencie jednak pierwsze reakcje odrabiania strat są widoczne – i chociaż jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o potencjalne reakcji tu i teraz w kontekście odrabiana całości spadków, to bank zwraca uwagę na to, że istotne – na odbicie przyszedł czas.

W nocie możemy przeczytać, że: “Euro ustabilizowało się długo, częściowo dzięki poprawie fundamentów, co znalazło odzwierciedlenie na przykład we wczorajszym, lepszym niż oczekiwano, niemieckim badaniu klimatu biznesowego IFO. Jest to niezależne od rosnących obaw związanych z wybuchem koronawirusa, który stał się poważnym zagrożeniem dla perspektyw wzrostu w strefie euro, co doprowadziło do tego, że jeszcze w tym roku rynki zaczęły ustalać ceny w ramach dalszej polityki pieniężnej EBC.

wykres Kurs euro EURUSD D1 26.02.2020
Kurs euro EURUSD D1 26.02.2020

Patrząc w tym momencie na parę EURUSD oraz na kontekst, w jakim wypowiadają się analitycy banku, można dojść do wniosku, że faktycznie nadszedł czas na odreagowanie pary. Od tygodni trend na parze euro w stosunku do dolara amerykańskiego jest spadkowy – a jeśli faktycznie dane na rynek europejski będą co rusz lepsze, wówczas EURUSD będzie miało szansę na powrót powyżej zakresu 1.098000 USD.

Analitycy dodają w nocie również, że: “Choć uważamy, że nadmierne krótkie pozycjonowanie oznacza, że większość negatywów w odniesieniu do perspektyw polityki pieniężnej znajduje się w cenie, to jednak odradzamy dalsze obniżanie kursu wspólnej waluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here