Naga MarketsPozycje spekulacyjne na rynku kontraktów terminowych prawdopodobnie wciąż wskazują na nastawienie na wzrost wartości dolara i to pomimo szerokiego rynkowego konsensusu i prognoz wskazujących na słabość amerykańskiej waluty – podaje Goldman Sachs w swojej notce.

Szacunki wartości pozycji długich w dolarze ze strony inwestorów nie komercyjnych spadły o około 10 mld USD od połowy grudnia, jednak wciąż nastawienie łącznie pozostaje na wzrost amerykańskiej waluty, zwłaszcza wobec euro. Szacunki dla inwestorów lewarowanych są podobne – dodaje GS.

Powiększenie pozycji krótkich wydaje się obecnie ograniczone, a jedynie silna aprecjacja euro mogłaby doprowadzić do istotnych zmian w nastawieniu. Byłoby to możliwe za sprawą o wiele lepszych danych makroekonomicznych ze strefy euro.

Tak wyglądały ostatnie opublikowane dane przez CFTC. Źródło: CME Group

Szacunki Goldman Sachs pochodzą z analizy zmiany ceny od ostatniego raportu COT z dnia 18 grudnia. Ze względu na government shutdown dane nie były publikowane. Wczoraj komisja CFTC poinformowała, że kolejna publikacja raportu COT nastąpi 1 lutego – czyli w ten piątek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here