Naga MarketsPozycja długa zajęta na parze NZDCAD wciąż jest w grze, choć do realizacji zysków jeszcze długa droga. Pozostaje czekać na to co wydarzy się dalej. Wpływ na wycenę kanadyjczyka mogą mieć słowa Trumpa odnośnie umów handlowych, które mogą być rozpatrywane osobne dla Kanady i Meksyku. 

GBPCHF

Na parze walutowej GBPCHF trend krótkoterminowy wydaje się zmieniać na wzrostowy. Jak bowiem widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, sekwencja dołków i szczytów układa się obecnie na północ.

Taka sytuacja na wykresie sprawia, że można będzie rozglądać za okazjami zakupowymi po korekcie tworzącego się właśnie impulsu wzrostowego.

Przy okazji warto także zwrócić uwagę na GBPUSD oraz GBPCAD (tu notowania znalazły się już w strefie wsparcia), gdzie sytuacja wygląda podobnie.

AUDUSD

Na parze AUDUSD kontynuowany jest trend wzrostowy, o czym pisałem przy okazji ostatniego przeglądu instrumentów dla strategii TDiS. Nocą pojawił się sygnał zakupowy, jednakże z uwagi na godzinę w której się uformował, nie byłem w stanie zająć pozycji. Do umocnienia dolara australijskiego przyczyniły się lepsze od oczekiwań dane dotyczące wzrostu gospodarcze.

Poniżej pokazany jest ten sygnał, bardziej w ramach edukacyjnych, chyba że ktoś obserwuje rynki w okolicach godziny drugiej czasu polskiego. Na wykresie 30-minutowym widać, że kurs wszedł do strefy wsparcia, a dodatkowo przetestował 20-SMA z wykresu H4 (160 SMA na M30), co zapewniło konfluencję w przypadku tego sygnału zakupowego.

EURUSD

Podobnie jak na GBPCHF, tak i na EURUSD trend krótkoterminowy wydaje się zmieniać kierunek na północny. Notowania od czasu ustanowienia minimów tydzień temu rysują dołki i szczyty na coraz wyższych poziomach.

GBPAUD

Notowania GBPAUD poruszają się w trendzie spadkowym. Korekta ostatniego impulsu zaprowadziła notowania do górnego ograniczenia strefy oporu (zniesienie 66%) z wykresu 4-godzinnego.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

Jak widać na wykresie 30-minutowym, jest szansa na utworzenie się sygnału sprzedażowego po wybiciu ostatniego dołka. Okaże się natomiast, czy do tego dojdzie, a przy tym, czy uda się zachować odpowiedni stosunek ryzyka do zysku. Poza tym, mam też na uwadze sytuacje na kilku innych parach z funtem, gdzie trend wydaje się zmieniać na wzrostowy.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here