Naga Markets


We wczorajszym wpisie dotyczącym strategii Tylko Dołki i Szczyty mowa była głównie o parach z dolarem kanadyjskim. Tak się składa, że na jednej z tych par utworzył się sygnał sprzedaży.

EURCAD

To właśnie na tej parze istnieje szansa na powrót do trendu spadkowego z wykresu 4-godzinnego, a to dlatego, że na wykresie 30-minutowym sekwencja dołków i szczytów zmieniła się na spadkową, co może wskazywać na zakończenie korekty.

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, notowania weszły do strefy oporu, którą stanowi zakres zniesienia od 33 do 66% ostatniego impulsu wzrostowego. Zgodnie ze strategią w tym miejscu można było wypatrywać okazji sprzedażowych.

Z kolei na wykresie 30-minutowym, cena zaczęła tworzyć dołki i szczyty na coraz niższych poziomach wskazując na potencjalne zakończenie korekty i powrót do spadków. Sygnał do zajęcia pozycji krótkiej u brokera Royal utworzył się po zamknięciu świecy oznaczonej ceną. Stop loss umieszczony został ponad wczorajszymi maksimami. Teraz pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji.

NZDCAD

Na parze walutowej NZDCAD tworzy się nowy impuls spadkowy. Niestety wcześniejsza korekta nie dotarła do strefy oporu, co nie pozwoliło na rozglądanie się za okazjami sprzedażowymi.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

GBPCAD i AUDNZD

Cały czas w strefie oporu znajduje się para GBPCAD. Tam jednak nie pojawił się jeszcze żaden sygnał sprzedażowy. Nawet jeśli utworzyłby się dziś, nie będę zajmował pozycji z uwagi na znaczną pozytywną korelację z EURCAD, która na wykresie 4-godzinnym wynosi niemal 78%.

Co do AUDNZD, odsyłam do wczorajszego wpisu, nie zmieniło się tu bowiem zbyt wiele. Byki dalej pchają cenę w górę, a korekty nie widać na horyzoncie.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here