Naga Marketscool-google-backgroundsZ powodu nawiązanej współpracy między Mozillą a Yahoo, Google zanotowało największy spadek udziałów na rynku wyszukiwarek od roku 2009, donosi Bloomberg. Mozilla od lat korzystała z Google jako domyślnej wyszukiwarki w swojej przeglądarce Firefox, jednak po zakończeniu kontraktu zdecydowała się na usługi konkurencji.


W rezultacie nowej polityki Mozilli udziały Google na rynku wyszukiwarek w USA zmalała z 79,3% do 75,2%. Z drugiej strony dla Yahoo skok jest bardziej znaczny, z 7,4% do 10,4%. Udziały firmy w rynku zwiększyły się o 40% i są obecnie najwyższe od roku 2009.

Te artykuły również Cię zainteresują


Wall Street USA

Podsumowanie tygodnia na Wall Street

Wall Street USA

Podsumowanie tygodnia na Wall StreetZ przeglądarki Firefox korzysta 12% Amerykanów, znajduje się ona na trzecim miejscu pod względem liczby użytkowników. 37% osób korzysta z Google Chrome, a 34% z Internet Explorera. Choć mogłoby się wydawać, że użytkownicy Firefoksa nie są znaczną częścią rynku, umowa z Mozillą jest uważana za olbrzymi sukces Marissy Mayer, CEO Yahoo. Według Wall Street Journal, to jeden z pierwszych kroków zagrażających dominacji Google.

Krążą plotki, że kolejną firmą rozważającą odsunięcie się od giganta jest Apple. Do tej pory wyszukiwarka Google była domyślna w przeglądarce mobilnej Safari, z której korzystają użytkownicy iPhone’ów. Nie wiadomo, jaka wyszukiwarka ma zastąpić obecną. Czy to będzie Yahoo, należący do Microsoftu Bing, a może autorski silnik?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. To Yahoo ładnie sobie poprawi udział w rynku – ostatnio pierwszy raz w historii spadł im poniżej 10%, to na pewno się przyda 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here