Naga MarketsW trakcie wczorajszego popołudnia zabrakło mi już czasu na obserwację wykresów i parę potencjalnych pozycji przeszło mi koło nosa. Zdecydowałem się jednak otworzyć pozycję na AUDUSD kilka chwil temu po sygnale, który utworzył się wczoraj wieczorem. Więcej o tej transakcji w poniższym przeglądzie.

GBPJPY

Na GBPJPY pojawił się nowy impuls spadkowy, a tym samym kontynuowany jest dominujący trend. Można będzie rozglądać się za okazjami sprzedażowymi w strefie oporu.

GBPCHF

Trend spadkowy widoczny jest także na funcie do franka. Obecnie cena testuje dolne ograniczenie strefy oporu (zniesienie 33%). Z uwagi na trend spadkowy można będzie tu szukać okazji sprzedażowych.

EURUSD

Również na Eurodolarze kontynuowany jest trend spadkowy. Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych par, można tu wypatrywać oznak zakończenia korekty w strefie oporu.

AUDUSD

Sygnał kupna pojawił się na parze walutowej AUDUSD, której kierunek trendu krótkoterminowego zmienił się ostatnio na wzrostowy. Jak widać na wykresie 4-godzinym poniżej, dołki i szczyty tworzą się tu na coraz wyższych poziomach.

Z kolei na wykresie 30-minutowym widoczne są oznaki zakończenia korekty. Kurs tworzy bowiem coraz wyższe dołki i szczyty po przetestowaniu 50% zniesienia ostatniego impulsu wzrostowego. Sygnał tak naprawdę pojawił się już wczoraj po zamknięciu świecy z godz. 20-tej czasu polskiego. Ja jednak zająłem pozycje długą dopiero dziś z uwagi na to, że nie śledziłem wykresów wczoraj wieczorem. Poziom wejścia był jednak niemal identyczny z wczorajszym. Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji.

GBPUSD

Podobnie jak przy wcześniejszych parach z funtem, mamy tu kontynuacje trendu spadkowego. Notowania testują zniesienie 50% oraz dynamiczny opór w postaci 20 SMA, który zapewnia dodatkowy czynnik konfluencji. Standardowo w takiej sytuacji szukać można okazji do shortów.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

EURJPY

Dynamiczny ruch spadkowy na EURJPY doprowadził do ustanowienia nowych minimów na EURJPY. Obowiązuje kierunek południowy.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here